Zawieszenie komputera

(mS'Nemezis) #1

Witam,

Od dawna z moim komputerem dzieją się dziwne rzeczy, a mianowicie: zwiecha i powtarzająca się sekwencja ostatniego dźwięku. Pozostaje tylko reset... Zwykle jest tak, kiedy włączam komputer pierwszy raz albo gram w coś... Jeśli ktoś już to przechodził, proszę o radę! Z góry dziękuję...

(Seba86mu) #2

Sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Napisz konfigurację sprzętową Twojego komputera.

Jaki posiadasz zasilacz ?

(mS'Nemezis) #3

Temperatura 33C

Manufacturer: INTELR

Processor: Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz (2 CPUs)

Memory: 768MB RAM

Hard Drive: 120 GB

A zasilacz to jakiś ze sklepu za 70 zł. =]

(Seba86mu) #4

Sprawdź dokładnie, jaki masz zasilacz - ściągnij lewą ściankę obudowy (patrząc od czoła obudowy) i odczytaj informacje (producent, moc) z naklejki na zasilaczu.

Przy okazji przeczyść go w środku, odkurz.

Jaką masz kartę graficzną ?

Gdy nie grasz, podczas normalnej pracy, komputer też się zawiesza ?

Pokazują się jakieś komunikaty błędu, blue screeny ?

(lazikar) #5

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(mS'Nemezis) #6

Karta Radeon X1650 Pro, kupowana niedawno, nie ma na pewno wpływu na to, co się dzieje.

Komp zawiesza się w dowolnym momencie, najczęściej jest tak, że wybieram jakąś opcję i zwiecha, w grach i programach, obojętne gdzie, nawet przy uruchamianiu systemu... Żadnych komunikatów nie było nigdy. Odkurzałem niedawno, nie zwróciłem uwagi na zasilacz, ale czy to może być jego wina?

(Seba86mu) #7

Najprawdopodobniej jest to wina zasilacza, dlatego pytam o jego producenta i moc.

(mS'Nemezis) #8

Codegen, 350W, co jest zalecane?

@edit Zauważyłem, że w trakcie skanowania przez system dysku wszystkie błędy dotyczyły aplikacji takich jak Skype, GG oraz plików w folderze System Volume Information. Może to ma z czymś jakiś związek?

(Seba86mu) #9

Jak najszybsza zmiana zasilacza. Twój obecny zasilacz, to zabójca komputerów :smiley:

Amacrox Warrior AX400-PNF.

Z tańszych:

DELTA DPS-350PB.

FORTRON FSP350-60THN-P.

(mS'Nemezis) #10

Ok, dzięki za pomoc, tylko pozostaje mi zakup nowego :roll: