Zawieszenie komputera

Witam,

Od dawna z moim komputerem dzieją się dziwne rzeczy, a mianowicie: zwiecha i powtarzająca się sekwencja ostatniego dźwięku. Pozostaje tylko reset… Zwykle jest tak, kiedy włączam komputer pierwszy raz albo gram w coś… Jeśli ktoś już to przechodził, proszę o radę! Z góry dziękuję…

Sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Napisz konfigurację sprzętową Twojego komputera.

Jaki posiadasz zasilacz ?

Temperatura 33C

Manufacturer: INTELR

Processor: Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz (2 CPUs)

Memory: 768MB RAM

Hard Drive: 120 GB

A zasilacz to jakiś ze sklepu za 70 zł. =]

Sprawdź dokładnie, jaki masz zasilacz - ściągnij lewą ściankę obudowy (patrząc od czoła obudowy) i odczytaj informacje (producent, moc) z naklejki na zasilaczu.

Przy okazji przeczyść go w środku, odkurz.

Jaką masz kartę graficzną ?

Gdy nie grasz, podczas normalnej pracy, komputer też się zawiesza ?

Pokazują się jakieś komunikaty błędu, blue screeny ?

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Karta Radeon X1650 Pro, kupowana niedawno, nie ma na pewno wpływu na to, co się dzieje.

Komp zawiesza się w dowolnym momencie, najczęściej jest tak, że wybieram jakąś opcję i zwiecha, w grach i programach, obojętne gdzie, nawet przy uruchamianiu systemu… Żadnych komunikatów nie było nigdy. Odkurzałem niedawno, nie zwróciłem uwagi na zasilacz, ale czy to może być jego wina?

Najprawdopodobniej jest to wina zasilacza, dlatego pytam o jego producenta i moc.

Codegen, 350W, co jest zalecane?

@edit Zauważyłem, że w trakcie skanowania przez system dysku wszystkie błędy dotyczyły aplikacji takich jak Skype, GG oraz plików w folderze System Volume Information. Może to ma z czymś jakiś związek?

Jak najszybsza zmiana zasilacza. Twój obecny zasilacz, to zabójca komputerów :smiley:

Amacrox Warrior AX400-PNF.

Z tańszych:

DELTA DPS-350PB.

FORTRON FSP350-60THN-P.

Ok, dzięki za pomoc, tylko pozostaje mi zakup nowego :roll: