Zawieszenie konta na Allegro - co robić?

Witam,

Zawieszono mi moje konto na Allegro.

Jako powód podano: “przekazywanie kont innym użytkownikom” :confused:

A konkretniej było to tak, że konto zostało zarejestrowane na Mego Tatę, a ja zmieniłem tylko i wyłącznie imię z imienia Mojego Taty na swoje…

…taka błahostka stała się powodem do zawieszenie konta.

Dodam, że miałem 22 punkty w tym: 49 / 3 pozytywów, 0 / 0 neutralnych i negatywnych.

Po długim oczekiwaniu napisano mi, że konta odwiesić się nie da, ale wymagana jest weryfikacja tożsamości użytkownika, któremu rzekomo zostało przekazane konto (czyli mnie), mam im posłać dokument tożsamości. no tak, fajnie… tyle, że mam 14 lat [rocznik 1994] i nie wiem, co robić - czy przesłać im kopię Legitymacji Szkolnej + kopie dowodu mojego Taty, czy tez nie? Z jednej strony to łamanie regulaminu, a z drugiej - nie miałem konfliktów, ani nieporozumień na Allegro, same pozytywy (w sumie 52 od 22 osób), co raczej o czymś świadczy…

Co o tym sądzicie?

Niektórzy się chyba dziwią, że ja jeszcze się staram o odblokowanie konta, skoro za takie coś potrafią zablokować… Co to za różnica? Adres ten sam, tylko inne imię, równie dobrze przy rejestracji podać mogłem dowolne imię - wtedy nie żądają niczego… Trochę to… śmieszne…

viewtopic.php?f=6&t=281185

…a wrócić do imienia taty -czyli do starych danych…

Musisz poczekać cztery lata, doślesz dokumenty i po sprawie.

Po zawieszeniu konta pola te są zamrożone (czyli nie można nic zmieniać…)

Tak, tyle, że ja jestem nieletni, tu różnica.

Wiem, czego chcą, co mam po części zrobić…

Tak, tylko tu rodzi się pytanie - czy dadzą tą zgodę na rejestrację, czy też nie?

Mogą powiedzieć, że podwójnie złamałem regulamin… :expressionless:

Zdaje się, że nieletnim nie wolno korzystać z Allegro, coś takiego jest w regulaminie.

Jest pełno nieletnich, każdy o tym wie…

Lepszy jest uczciwy nieletni (co widać przecież po komentach) niż nieuczciwi dorośli…

Z każdą chwilą, jak się zastanawiam - znajduję coraz więcej argumentów przeciwko Allegro :?

Ja znalazłem je już dawno i zamknąłem konto.

A co to kogo interesuje ??

Złamałeś regulamin i tyle. Nie dość że kombinowałeś z kontem, to jeszcze nielegalnie korzystałeś z serwisu.

Oni mają te:

I to im wystarczy żeby zablokować twoje konto w pełnym majestacie prawa.

Dziwisz się, że ci konto zawiesili? Używałeś go niegodnie z regulaminem. Następnym razem przeczytaj wszystko zanim zaznaczysz, że się z tym zgadzasz. Nie wiem czy chciałbym aby sprzedawał mi 14-latek… Tłumaczenie typu…

…nic nie zmieni. Oszukałeś pracowników allegro, złamałeś regulamin to i możesz “zrobić w konia” potencjalnego kupca.

  1. puknąć się w czółko :x

  2. Poczekać jeszcze 4 lata i założyć konto na http://www.swistak.pl

  3. to co wyżej, ale zmienić nazwisko, adres zamieszkania i założyć drugie konto na allegro.

-ale prośba Taty o przywrócenie konta -na Niego, bez zmiany imienia…nie skutkuje…