Zawieszenie się systemu, głośna praca wentylatora i crash

Witam,

mam problem jak powyżej. System się zawiesza i po paru sekundach wentylator zaczyna głośno pracować, trwa to z minute może i system samoistnie się wyłącza. Zdarzą się to zaraz po włączeniu i pokazaniu się pulpitu, a czasami po kilku godzinach pracy, więc reguły nie ma. Próbowałam naprawić to za pomocą płytki instalacyjnej Win7, ale nic nie dało i po godzinie problem się powtórzył. Nie mam już pomysłu, czym to może być spowodowane. Dodam jeszcze, że laptop dawno nie był formatowany, ale wątpię, żeby to była przyczyna.

Wygląda na problem sprzętowy:

  • ale sprawdź na samym akumulatorze jak jeszcze daje radę
  • jw bez akumulatora na samym zasilaczu.

Najnowsza Aida 64:

  • wrzuć scren z zakładki komputer i czujnik
  • wrzuć scren z zakładki magazyn i smart - ma być cały smart

Mówiąc o akumulatorze masz na myśli baterie? Jeśli tak to już bym się raczej obawiała, że może nie wytrzymać. Raczej zawsze ją wyciągam jak korzystam z kompa.


O to chodziło?

Tak.

Temperatury i dysk wyglądają OK.

Sprawdź też na innym zasilaczu.

Ile ma lat? możliwe, że już coś siada na płycie głównej. Ma już prawie 18 tysięcy godzin pracy,dużo jak na laptopa.

Ma jakoś 5 lat, może 6. Póki co nie mam dostępu do innego zasilacza, ale o ile inne modele asusa są kompatybilne to za kilka dni mogę wypróbować inny.

No to już wszystko może być, a pracuje dużo. Warto sprawdzić najpierw na innym zasilaczu lub od razu dać go do serwisu.

Myślę, że bez względu na zasilacz to serwis i tak mu się przyda.

Oczywiście zapytaj o koszty naprawy, bo już trzeba myśleć o nowym.

Na pewno nie zapomnę. Dzięki za pomoc.