Zawieszenie systemu przy próbie logowania

Poprzesuwaj partycje „w prawo” tak aby przy pierwszej partycji pojawiło się nieprzydzielone miejsce i dopiero wtedy możesz ją rozszerzyć.

Nie udaje mi się przesunąć Patrycji?
Nie wiem jak to zrobić.

Kliknij na partycję …p3 i ją przeciągnij w prawo ale tak aby nie zmienić jej rozmiaru - szare, nieprzydzielone miejsce ma się pojawić z lewej strony. Następnie zatwierdź operację.

Nie mogę przesunąć?

Czy przesunięcie Patrycji p3 ma nastąpić na górnej belce czy w wyskakującym oknie? Wybacz nie jestem z pokolenia komputerowego.

Polecam szukać wsparcia na jakimś serwerze na Discord.

Można i tak i tak. Zauważ, że jak przesuwasz partycję p3 za pomocą myszki to również zmieniają ci się liczby w okienku - to to samo.

Tak ale położenia patrycji zmienić nie mogę. Czy może mieć znaczenie że obraz Gparted był zapisany w DD ?

Pod Gparted z partycjami możesz zrobić wszystko co chcesz. Nie ma znaczenia, że jego obraz zapisany jest w trybie DD - to tylko sposób bootowania.

Może GParted nie ogarnia przenoszenia Windowsowego MFT.

Przy przenoszeniu patrycji p3 Windows mam komunikat że przesunięcie tej patrycji uniemożliwi start systemu?

Jeśli po przesunięciu partycja Windowsowa p3 dalej będzie trzecia (p3) to nic się nie stanie. Układ pozostanie taki sam.

Przesunełem patrycje p3 jest nie na trzecim miejscu a na czwartym bo na drugim miejscu jest wolne miejsce. Czy tak może zostać?

Na obrazku powyżej partycja p3 dalej jest na trzecim miejscu (jak sama nazwa wskazuje). Nieprzydzielone miejsce (37,9 GB) się nie liczy do kolejności - przesuń 2 partycję (Microsoft reserved partition) do 1 aż nieprzydzielone miejsce będzie przy p3 i wtedy ją rozszerz.

Ale mi chodziło o powiększenie pierwszej Patrycji co zrobiłem.

Pierwsza partycja ma 800 MB - jest dobrze i już jej nie ruszaj.

Na koniec instalacji Biglinuxa mam taki komunikat.
Wystąpił błąd instalacji .Niepoprawny główny plik skryptu .
Główny plik skryptu /usr/lib/calamers/modules/monut/main.py dla zadania python zgłosił wyjątek.

To znaczy, że ta dystrybucja Linuksa to kompletne badziewie i dobrze ci radzę abyś sobie ją odpuścił.

Prawdę powiedziawszy, jeśli ktoś nie ma doświadczenia z linuksem, polecam raczej popularne dystrybucje. Ubuntu, Mint, Fedora.
Zwłaszcza Mint jest przyjazny, o ile sprzęt nie jest zbyt nowy i egzotyczny.

Spora bazą użytkowników pozwala mieć nadzieję, na łatwiejsze znalezienie rozwiązania problemów.

Osobiście przed instalacją, najpierw bym usunął zbędne partycje, następnie poukładał partycje Windows, a na końcu zainstalował system, dajc mu do dyspozycji wolne miejsce.

Patrząc na temat i podjęte wątki, zalecam mocno którąś z wersji Mint.

Temat zakończony dzięki za pomoc.:grinning: