Zawieszone konto na allegro

Zakupiłem niedawno jedną część na allegro od “super sprzedawcy”, wysłałem mu e-mailem, że wybraną przeze mnie formą płatności jest przelew. Jednakże po kilku dniach okazało się, że konto tego użytkownika zostało zablokowane, czy jestem zobowiązany zapłacić za wylicytowany towar?

Jeśli jeszcze nie zapłaciłeś, to najlepiej dogadać się ze sprzedawcą…

Ja bym w takim przypadku nie wpłacał pieniędzy ;] - kij wie czemu zawiesili mu konto - może to jakiś oszust

Tylko czy to jest zgodne z regulaminem :?

Najlepiej napisz do Allegro.

Ten serwis różnie rozpatruje wszelkie problemy, dlatego tutaj nie otrzymasz 100% pewnej odpowiedzi.

Dlaczego konto zostało zawieszone?

Niestety nie znalazłem stanowiska allegro w takiej sprawie, ale najlepiej skontaktować się najpierw z allegro czy to telefonicznie czy mailem (telefonem szybciej) i dogadać.

Jak na normalne rozumowanie - dla mnie to oszust i nie zapłaciłbym.

Dwa razy zdarzyła mi się podobna sytuacja na allegro i pomimo ponagleńze strony sprzedającego i tak nie zapłaciłem. Straszył mnie że powiadomi o wszystkim allegro, drugi tak samo: nigdy nie dostałem żadnej informacji od allegro w związku z taką zapłatą.

Może po prostu nie zaplacił za rachunek z allegro. Napisz do niego a na pewno sie wyjaśni.