Zawieszony ekran startowy

Witam,

Wczoraj zakupiłem ultrabooka Samsung NP530U4C-A01P z zainstalowanym Windowsem 8. 2 godziny temu jeszcze działał bez zarzutu, ale wyłączyłem go. Pojawiła się informacja o aktualizacji która zakończy się za 2 dni, więc zresetowałem na twardo i włączyłem jeszcze raz. Aktualizacja od 0 do 100% przebiegła sprawnie i uruchomiła się ta początkowa grafika ze wzgórzami, wieżą (wiecie o co chodzi). Ale nie działa ani touchpad, ani myszka, ani klawiatura. Resetowanie na twardo i uruchamianie ponownie nie eliminuje tego problemu.

Trybu awaryjnego nie mogę włączyć, a żeby skontaktować się z pomocą windows są 2 problemy. Pierwszy to świąteczna przerwa, a drugi to taki, że przy zgłoszeniu trzeba podać serial code, a nie mam na laptopie żadnej naklejki z hasłem, a i w pudełku nie miałem dołączonej płyty Windows.

  1. Po co resetowałeś na twardo?

Windows 8 nie ma trybu awaryjnego

Żeby go włączyć to trzeba mieć dostęp do systemu

Po to, że na ekranie było napisane, że za 2 dni uruchomi się ponownie komputer a w godzinę pobrało jakieś 6 procent aktualizacji ?

Taki jest efekt jak przerywa się aktualizację. Też miałem ten komunikat i po bożemu zrobiłem uruchom ponownie i aktualizuj.

Włóż płytę i spróbuj odzyskać system

Nie dostałem dołączonej płyty

no to uruchom recovery

No to masz na pewno ukrytą partycje recovery z systemem na dysku.

Sposób przywracania masz na pewno opisany w manualu do lapka.

Jak mam w Recovery wejść ? W instrukcji mam niestety opisany wygląd laptopa :expressionless: i podstawowe rzeczy jak opis kafelek itd.

http://www.samsung.com/au/consumer/pc-p … AU-support

Co prawda po angielsku ale jest (dokładnie od strony 108). Możesz też poszukać w pliku pdf na dysku też powinna być.