Zawirusowana sieć?

Witam mam taki problem od około roku. W domu mam założony internet z Neostrady, na gniazdku podłączony jest modem z routerem Edimax ADSL 2+ który poprzez kable ethernet rozdziela internet na 3 komputery. Wszystkie komputery pracują pod Windows XP.

Problem jest taki, że jak postawie system na każdym z nich na nowo Windows + Sterowniki + Avast to wystarczy podłączyć przewody ethernet połączyć się z netem i po restarcie wyskakuje masa błędów Windows od nieprawidłowych wystąpień programów, przez zablokowany z dwukliku dostęp do partycji po automatyczne zmiany kompozycji Windows, błędy pamięci i bluscreen’y. Na wszystkie 3 komputery są licencje OEM Windowsy XP oryginalne od niedawna zmieniłem w jednym system na Vistę i odziwo jej nic nie jest.

Co to może być bo stawianie komputerów co 3 dni to raczej kiepski pomysł, a na dodatek wkurza mnie to na maksa :frowning: . Cyz taki router jak podałem może zostać zawirusowany ?

Wydaje mi się ,że nie. Stawiam winę na Avasta , który ma często “jazdy”.Spróbuj usunąć Avasta , oczyść rejestr CCleanerem (pobierzesz go z naszego vortalu DP). Zainstaluj Avire Free , skonfiguruj ją według tego filmiku : http://www.youtube.com/watch?v=W4hXKvu94sE , następnie przeskanuj kompa i usuń cały syf jaki znajdzie. Jeżeli , to nie pomoże , napisz , a będziemy działać dalej. Pozdrawiam! :slight_smile:

Router to raczej ostatnia rzecz, która mogłaby wywołać takie problemy. Napisz czy sterowniki, które instalujesz pobrałeś z sieci czy są oryginalne. Avast, jeśli pobrany ze strony producenta, też nie powinien dawać takich objawów.

Chcę postawić wszystkie komputery na nowo bez podłączenia do internetu, zainstalować SP3 do XP i ustawić maksymalne zabezpieczenia, żeby wykluczyć przenoszenie sie syfu po sieci lokalnej, nie mam żanch steowników do routera działa to na zasadzie podłączenia i działania, a sterowniki do kart sieciowych są oryginalne od producenta płyt głównch. Po postawieniu komputerów zainstaluje zamiast Avasta, AVG Anti-Virus Free Edition 9.0 z DP + może MS Defender.

Może być zawirusowany, jak najbardziej. Sprawdź na stronie producenta czy są aktualizacje firmware dla twojego routera, jeśli tak to jak najszybciej zaktualizuj oprogramowanie routera. Zmień hasło dostępu do routera i jeśli jest zbyt proste to je skomplikuj. W najgorszym wypadku zresetuj router.

Zainstaluj Windowsy bez podpięcia do neta tak jak planujesz. Zainstaluj SP3, antywirusa. Do tego proponuję stworzyć jedno konto z ograniczeniami i na tym koncie uruchom w pierwszej kolejności sieć, jeśli nic się nie wydarzy, możesz spróbować uruchomić sieć na koncie administracyjnym, jeśli tu też nic się nie wydarzy to znaczy, że wszystko jest ok. Jeśli problem się jednak powtórzy to winę stawiałbym na router, którego soft może zawierać poważny błąd lub syfy przychodzą od dostawcy :slight_smile:

Pozdrawiam!

Myślę tak samo jak “roobal” że syf siedzi gdzieś w routerze, poszukam aktualizacji firmwar’u może to coś da :wink:

Dzięki z pomoc :wink: