Zawirusowane 2 komputery

Witam. Zawirusowały mi się 2 komputery które miałem podłączone do sieci którą udostępnił mi sąsiad przez wifi. Nabawiłem się nie wiem nawet jak wirusów które zainfekowały moje komputery aż doprowadziły do stanu gdzie laptop się nie załącza tzn zapalają się tylko lampki ale nawet bios nie chce wejść a komputer stacjonarny co skanowanie znajdował jakieś wirusy oraz w momencie włączania i przy wyborze boot pojawiła się opcja realtek boot agent do wyboru. Załączam raporty z GMER oraz OTL i zwracam się z prośbą o ich sprawdzenie.

Raport GMER: http://wklejto.pl/172635

Raport OTL: http://wklejto.pl/172638

hucek83 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Dziekuję. Wykonano lecz 2 komp (laptop) w dalszym ciągu się nie uruchamia ale póki co spróbuję naprawić w 100% tego. Przeskanuję online na obecność wirusów.

Komputer przeskanowałem online za pomocą Eseta oraz skanowałem za pomocą Cureit i nie wykryto żadnych wirusów lecz mam wrażenie że w dalszym ciągu mam jakiegoś bota w komputerze który wszedł mi prawdopodobnie przez grę przeglądarkową. Zamieszczam nowe raporty z otl w tym raport extras. Z góry dziękuje za sprawdzenie.

raport OTL: http://www.wklej.eu/index.php?id=a90ebe791e

raport extras: http://www.wklejto.pl/172704

P.S. Dodam do tego ze przeglądarka chrome od pewnego czasu jako jedyna nie proponuje mi zapamiętania hasła do facebooka co bardzo mnie dziwi

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=pl

Wykonałem. Curelt nic nie wykrył, lecz w dalszym ciągu w drugim komputerze nawet bios nie chce wejść. Świecą się tylko kontrolki, a w tym komputerze podczas wyłączania obraz tak jakby się rozpraszał na poszczególne kolory (cos jak gdyby efekt 3D) i to samo dzieje się podczas startu windowsa z tym ze dodatkowo zamigocze ekran i często słychac takie dziwne głośne pstryk. Bardzo proszę o porady co zrobić z tym fantem. Antywirusy nic nie znajdują jedynie program HitmanPro znajduje jakieś dziwne (traces)chyba które usunąłem. Załączam świeże logi z OTL:

OTL: http://wklej.org/id/1122082/

EXTRAS: http://wklej.org/id/1122083/

P.S. Dodam że skanuje komputer OTL-em podczas normalnej pracy windowsa, a nie w trybie awaryjnym może to ma jakieś znaczenie i powinienem wyżej wymienione zalecenia był wykonać w trybie awaryjnym ?

Hej,

I tak ma właśnie być - logi wykonujemy w systemie działającym normalnie - tylko w drodze wyjątku w trybie awaryjnym.

Objawy, o których piszesz są problemem bardziej sprzętowym - ja obstawiam uszkodzenie karty graficznej, a dokładnie pamięci VRAM. Jeśli w logach nie będzie nic szkodliwego, załóż nowy wątek i przedstaw w nim objawy błędnego działania komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus