Zawirusowany komputer - nie da się zainstalować antywirusa


(Dj Lama) #1

Cześć. Poratujcie trochę. Pracuję dość często na jednym z komputerów szkolnych. Niestety na tym komputerze jest pełno wirusów. Korzystam z konta sieciowego jako "student***", ale już mi się udało zrobić dostęp lokalny jako administrator. Problem w tym że nie mogę zainstalować na nim żadnego antywirusa. Wkładając pendrive do usb można się pożegnać z wszystkimi plikami EXE ponieważ zostają one zawirusowane. Próbowałem instalować avasta na tym komputerze... przy drugim kroku instalacji instalacja się wyłącza, nie wywalając żadnego błędu. Inny antywirus tak samo, z tym że jakiś błąd wyskakuje (nie pamiętam jaki). Co mam zrobić? Jak mam wyczyścić tego kompa, bo aż strach cokolwiek tam włożyć, a niestety nieraz jest to konieczne, aby skorzystać z pendrive'a.


(Tibiaa5) #2

1.Pobierz program hitman pro - x32 http://dl.surfright.nl/HitmanPro35.exe x64 http://dl.surfright.nl/HitmanPro35_x64.exe

Przeskanuj gdy skanowanie dobiegnie końca usuń wykryte zagrożenia.Następnie restart i ponowne skanowanie (ma nic nie wykryć)

2.Zrób logi OTL wg - otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

3.Wykonaj log GMER - otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html


(Dj Lama) #3

Dzięki. Jutro pochwalę się wynikami.


(Tibiaa5) #4

Ok zrób po kolei tylko :slight_smile: .


(krzych5610) #5

Hitman Pro3.5...exe może nic nie zdziałać, jeżeli wirus atakuje pliki *.exe. Z tego co piszesz nie udało ci się zainstalować AVASTa, ( startowy avast.exe ).

Skan wykonaj po po odłączeniu komputera od sieci za pomocą Kaspersky Rescude Disk - http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/re ... /updatable. obraz ISO do nagrania na CD. Komputer startujemy z poziomu CD.

Można też wykorzystać Dr Web CD - http://www.freedrweb.com/livecd/?lng=en

Skan tym samym sposobem należy wykonać na wszystkich komputerach danej sieci.


(Tibiaa5) #6

@krzych5610

To możliwe.Ale autor tematu nie pisze o takim problemie.