Zaznaczanie w Adobe Ilustrator CS5


(Derekdx) #1

Witam,

przesiadam się z Corela na Ilustratora i pierwsze co bardzo bardzo irytuje to sposób zaznaczania obiektów w ilustratorze.

W corelu trzeba było objąć "kwadracikiem " zaznaczenia cały obiekt aby go zaznaczyć co było bardzo pomocne gdy chciało się zaznaczyć obiekt znajdujący się w bliskim położeniu innych obiektów. W ilustratorze nie dojść że jeżeli złapie się kwadracikiem zaznaczania choćby skrawek obiektu zostaje on zaznaczony, to jeżeli chce się zaznaczyć obiekt bezpośrednio przez kliknięcie to trzeba celować w jego krawędź co wcale nie jest łatwe.

Czy można to gdzieś zmienić ?

dodam że korzystam z ilustratora w wersji CS5


(grandpajanek) #2

Nie jestem specjalistą w Illustratorze bo stawiam w nim pierwsze kroki ale ponieważ nikt nie odpowiada...zaznaczasz klikając w jakiekolwiek miejsce obiektu.Jesli masz inaczej nie wiem jak to zresetować (poszukaj w Edit>Preferencesmoże tam jest reset narzędzi) ale możesz także zaznaczać w oknie Layers klikając w kółko z prawej strony napisu .Zaznaczenie wszystkich obiektów na dokumencie-klawisze Ctrl+A.Odznaczenie jednego elementu przy zaznaczonych wszystkich-wciskasz klawisz Ctrl i klikasz w kółko z prawej strony napisu .


(system) #3

Edit -> Preferences -> Selection & Anchor Display i odznaczasz: Object Selection by Path On