Zaznaczone ikony w windows xp

jakoś mi się zaznaczyły ikony w windows xp i tak zostało mają takie niebieski obramowanie. wkórza mnie to więc jak to wyłączyć?

Mój komputer, właściwości, zaawansowane, |wydajność| - ustawienia, dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu…

Zapewne koledze chodzi o pokazywanie cieni pod ikonami…:

http://forum.idg.pl/systemy_operacyjne_ … 13469.html

to niedziała

Chyba wiem… Jak czytałem to co podał Kloss-J23 to jakoś i się przypomniało :stuck_out_tongue:

Wyłącz Active Desktop :slight_smile:

Brak przeźroczystości w podpisach ikon na pulpicie Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także. .

:slight_smile: