Zbęde usługi i procesy windows 7 starter

mam do was takie pytanie :slight_smile: jakie usługi i programy moge wyłączyć żeby poprawić widajność netbooka ?

Zainwestuj w kość RAM 2 GB SO-DIMM o odpowiednim taktowaniu.

Zabawa z usługami bez wiedzy na temat zastosowania usług i zależności ma opłakane skutki. Najlepiej tego nie ruszać. Netbooki z Windows 7 wymagają 2 GB RAM dla stabilnej i wydajnej pracy. Netbooki to przede wszystkim długa praca na baterii. Cudów nie ma. Pseudo zmiany w systemie potrafią narobić więcej szkody niż pożytku. Czyszczenie rejestru to chwyt marketingowy. Przy ilości kilkuset tysięcy kluczy usunięcie kilkunastu kluczy z rejestru i “defragmentacja” rejestru w znikomy sposób usprawniają pracę i stabilność systemu. Do czyszczenia śmieci w systemie używaj CCleaner +CCenhancer. Do defragmentacji okresowo używaj Defraggler.

Windows 7 Starter ma swoje ograniczenia. Można je ominąć zewnętrznymi programami (ZAPOZNAJ SIĘ Z INFORMACJAMI NA TEMAT UŻYWANIA APLIKACJI):

http://winaero.com/comment.php?comment.news.4

http://winaero.com/comment.php?comment.news.15

Posiadam netbooka Toshiba NB 500 - porady z własnej autopsji systemu. :slight_smile:

Zalecam inwestycję w ESET Smart Security 5. Inne antywirusy / internet security są ociężałe.

też właśnie mam tego netbooka i chciałem go troche przyspieszyc programami bo jak narazie niestać mnie na pamięci ram

wyłaczanie usług w win7 starter ma sens,ja osobiscie mam wyłaczone ok 20 usług,przez to system startuje zdecydowanie szybciej i pobiero ok 550 mb pamieci, na starcie. Oczywiscie efekty wizualne tez czesciowo wyłaczone

a jakie można bezpiecznie wyłączyć ? bo mam użyte ponad 700 mb pamięci

Odłóż środki finansowe na kość Kingston SO-DIMM 2GB DDR2 800 MHz CL5 (koszt około 100 PLN, sklep dowolny). Wymienić kość RAM możesz w dowolnym sklepie - serwisie komputerowym, który ma na wyposażeniu cienkie śrubokręty. Wymieniając kość RAM czy dysk twardy NIE tracisz gwarancji.

Jeżeli korzystasz z domyślnej konfiguracji systemu czeka ciebie trochę pracy aby usunąć zbędny crapware od Toshiby. Zalecam uzbrojenie się w cierpliwość do czasu zakupu kości RAM, ewentualnie tymczasowe przejście na Ubuntu 11.10 x86, MIMO braku pełnej obsługi ACPI.

Przed ewentualną instalacją Ubuntu zrób kopię partycji recovery za pomocą kreatora na pendrive o wielkości 8 GB (wielkość recovery 6 GB).

Ten netbook jest super wydajny pod względem baterii, pod względem wydajności jest średniakiem. O grach możesz zapomnieć, pomijam gry flash i 2D, z którymi GMA 1350 radzi sobie całkiem nieźle.

Ważne info: Przy obecności 1 GB RAM wielkość pamięci GPU wynosi 128 MB, przy obecności 2 GB RAM wielkość pamięci GPU wynosi 256 MB.

Zalecam aktualizację BIOS-u do wersji 1.90

systemu nie chcę zmieniać a co do biosu to mam taką wersje jak piszesz :slight_smile: w sklepie gdzie kupilem go powiedzieli że wtedy trace gwarancje jak dołoże ramy

podaj maila lub gg to ci wysle opis usług do wyłaczenia

Przechwytywanie__.JPG

Niektórych usług możesz nie mieć ,lub mogą trochę różnić się nazwy[Vista - zasada ta sama] Przeczytaj opis każdej i wywnioskuj / usługi z listy ,te “ciężko” opisane możesz wyłączyć.

@ gufi4

W sklepie ciebie okłamali. Jeżeli masz wątpliwości zadzwoń do Call Center Toshiby 801 887 755.

Masz prawo do własnoręcznej wymiany kości pamięci RAM i ewentualnie dysku twardego na przykład na dysk SSD. Nie musisz wysyłać urządzenia do serwisu Toshiby. Możesz to sam zrobić w domu. NIE TRACISZ GWARANCJI

Usługi Windows 7 - konfiguracja

@Łukash

Jeżeli użytkownik korzysta z udostępniania plików to Pomoc IP (protokół IPv6) jest wymagana. Telefonia jest wymagana przy używaniu modemów.

FadeMind , dla tego polecam zaznajomienie się z opisem :wink: Bo z niektórych oczywiście się korzysta - i nie ma po prostu gotowca. A było już tle razy…search.php .klik

@ Łukash

Wiem o tym doskonale, ale newbe o tym nie wiedzą, lub im się po prostu nie chce użyć Google. Twój screen z usługami może nie pasować do innego użytkownika, kwestia wykorzystywania systemu. Podesłałem link z krótkim opisem każdej z usług.

@ gufi4

Przed dokonaniem zmian należy wykonać kopię zapasową rejestru (opcja eksportuj).

Jak zachowasz oryginalną pamięć RAM i wsadzisz ją do netbooka zanim oddasz go na gwarancje to na pewno nic nie stracisz. Ja posiadam też netbooka TOSHIBY tylko wersja NB550D. Kupiłem 4GB RAM i lapek od razu dostał kopa mocy.

Raz zanim wysyłałem go na serwis (wymiana klawiatury) wsadziłem oryginalny RAM.

P.S. Jakie są wasze odczucia/wrażenia podczas pracy na tych netbookach (NB500/NB520/NB550D) i czy u was też głośno i bez przerwy chodzą wentylatory ?

Wymiana pamięci RAM i dysku twardego w Toshiba NB 500 Series:

@Xemidra

CPU ma temperaturę normalną w okolicach 55-70 stopni Celsjusza. Wiatraczek radzi sobie z chłodzeniem. Bateria trzyma około 6 godzin. Wydajność Intel Atom N455 jest zadowalająca, ale o wrażeniach w jakości HD możesz zapomnieć (pomijam model z 550, gdzie masz zintegrowaną wydajny układ GPU). Plastikowa obudowa jest dobrej jakości. Na wyspowej klawiaturze pisze się sprawnie. Kogo stać, niech zainwestuje w dysk SSD i zda relacje na blogu :smiley:

Testowałem inne systemy operacyjne na Toshibie NB500 i niestety Windows XP nie wspiera pełnego ACPI - brak sterowników Toshiba ACPI Complaint , dystrybucje linuksowe podobnie - przegrzewanie się sprzętu (nawet 80 stopni C. na CPU) Windows 7 jest w sam raz. Stabilny i funkcjonalny. Co do ochrony AV, jak już wspomniałem, polecam ESET. Kogo stać na wydatek 600 PLN niech zakupi wersję BOX Windows 7 Home Premium, system w tej wersji działa bardzo dobrze. (Odradzam wersje OEM). Jestem bardzo zadowolony z użytkowania tego sprzętu. :slight_smile:

FadeMind , nie trzeba robić kopii całego/gałęzi rejestru - wystarczy zrobić kopię kluczy dotyczącą parametrów startu usług.

Do nowego tekstowego > wklej :

Zapisz jako > wszystkie pliki > backup.vbs ,aktualny stan dotyczący uruchomiania wszystkich usług ,zostanie zapisany na pulpit do pliku .reg ,w razie “w” > scalamy z rejestrem(poprzez dwóklik > dodaj / prawy > scal). A po “dobrej” konfiguracji mamy ustawienia które paroma klikami przywracamy.Oczywiście aby “poczuć” zmianie ,należy zrestartować system.

Łukash poproszę źródło tego wymyślnego skryptu. :stuck_out_tongue:

FadeMind , http://www.winhelponline.com/blog/

Łukash nie wymyślonego tylko wymyślnego czyli interesującego ;p Nie irytuj się bo nie masz o co :slight_smile:

FadeMind , sorki :slight_smile: źle doczytałem :smiley: http://www.winhelponline.com/blog/scrip … -xp-vista/

ja tam jestem z tego netbooka zadowolony :slight_smile: bateria trzyma czasem ponad 8 godzin o dziwo filmiki na YouTube w 720p nawet chodzą dobrze i co do chłodzenia to nie chodzi głośno a załącza się tylko wtedy gdy jest bardziej używany :slight_smile: