Zbędne aplikacje Microoftu po instalacji Win10

Jest jakiś sposób by pozbyć się aplikacji Microsoftu (Aparat, Kalendarz, Skype itp itd) z Windows 10 ?

Przez dodaj i usuń programy?

Nie da się… dowiedziałem się,ze nazywa się to crapware.

To też jest crapware? Wydawało mi się, że są nimi tylko te wszystkie programy testowe instalowane przez producenta laptopa.

Czyli nie da się tego wywalić w normalniejszy sposób ?

Da się. Choćby programem IObit Uninstaller.
Screen.

Ja uzywam CCleaner do usuwania tych programow. Szybko, solidnie i bezpiecznie. mozesz usunac rowniez store i xbox jak chcesz.

Od tej appki niestety zależy parę innych rzeczy, więc Store lepiej zostawić. Wszystkie inne można wywalić z profilu (appx-package) i systemu (provisionedappx) PowerShellem. 

Po co się odzywasz jak nie masz pojęcia, on mówi o programach które są wbudowane w metro czyli tak zwane aplikacje, wiekszość nich można normalnie usunąć poprzeż klikniecie prawego przycisku myszki i danie odinstaluj, lecz niestety niektórych sie nie da. Trzeba używać odzielnego programu albo tak jaki piszę ogarniety user tego forum wielkipiec przez powershella, ale ty wiesz lepiej przez dodaj/usun boże hahahah.

Po co się odzywasz, skoro też wprowadzasz w błąd - pod prawomlaskiem nie ma odinstaluj, tylko odepnij? 

A fakt, faktem - wyszarzenia opcji usunięcia nie zauważyłem.

Opcja Odinstaluj jest dostępna dla większości aplikacji wbudowanych natywnie w system… tam gdzie tej opcji nie ma, użyj jakiegoś innego deinstalatora (dodaj/usuń funkcje systemu Windows lub zewnętrzny np. Revo Uninstaller)…