Zbędne konta użytkowników, usunąć?

(Marjaan) #1

mam pytanie, wbiłem na konta użytkowników 2, potem doszedłem do "użytkownicy i grupy lokalne" i tak są następujące konta:

Administrator

ASP.NET

Gość

Marek

Pomocnik

Support_[jakieś tam cyfry]

moje pytanie to:

które z tych kont mogę usunąć???

aktualnie używam tylko Administrator i Marek

inne są dla mnie zbędne...

(Carbon20061) #2

jaki windows :shock:

mam nadzieje że vista albo xp :-o

(Marjaan) #3

Win. XP Prof.

(De Niro) #4

te knto może powodować problem podczas autologowania.

start~> uruchom~> cmd

(Carbon20061) #5

to usuń gościa i pomocnika

(De Niro) #6

usunięcie konto gościa spowoduje brak możliwości zalogowania się na komputer z uruchomionym systemem.(Udostępnianie plików i folderów w sieci)

Konto pomocnik jest potrzebne do użwyania Pomocy Zdalnej

Decyzja należy do Ciebie, ja jestem za nie :wink:

(Marjaan) #7

pomocy zdalnej nie używam :wink:

(mareksolak) #8

Może jestem w błędzie , ale gdzieś czytałem że Zdalna Pomoc to okno dla hackerów

Ale nie wiem czy to prawda więc to tylko taka luźna wypowiedź

(Marjaan) #9

też czytałem że to ma wiele dziur etc. więc mam to zgaszone [chyba że sie uaktywniło samo z siebie :roll:]

(Joemix) #10

SZTUCZKA: Podczas instalacji systemu, po pytaniu o hasło administratora, setup finalizuje instalacje i restartuje komputer - zaczyna się przewodnik instalacji (taki niebieski) ze znakiem zapytania jako asystentem... na PIERWSZYM ekranie tego przewodnika zamiast przycisku DALEJ należy nacisnąć RESET na obudowie komputera. nastąpi restart i dalsze instalowanie Windows. Po zakończonej instalacji komputer zgłosi się na końcie Administrator, trzeba wklepać hasło i można pracować, potem programem TweakUI z pakietu PowerToy (najlepciejszy do tego zadania) ustawiamy na autologowanie i po problemie. Nie pojawiły mi się zadne konta gości, pomocników, >NET coś tam itp... a i w Documeent i Settings jest porządek...

Wada rozwiązania - próba dodania użytkownika powoduje bajzel większy niż przy normalnej instalacji :frowning: więc zostaje nam komp zez możliwości logowania użytkowników.