Zbędne ograniczenie ilości postów dla nowych użytkowników

A nie było tego? Teraz to na starą moderację wiesza się psy, ale kwitły emocje i nienawiść na tym forum.

Jak się forum nie upilnuje organizacyjnie, to techniczne ograniczenia tylko będą sztucznym tworem i potworem. Racja panie moderacja?

1 polubienie

Łatwiej dyscyplinować zalogowanych użytkowników niż anonimów.

Popieram to co pisze @anon96572732 w pierwszym poście. Nie podoba mi się natomiast możliwość pisania na forum dla niezalogowanych. Podejmiesz się moderowania 5 takich samych tematów pod rząd zakładanych jeden po drugim w celu jag najszypszego ózyskania porady?

Racja panie moderacja?

Nie byłem i nie jestem.

Baśnisz waść o “upilnowaniu organizacyjnym” i chcesz jeszcze bardziej dezorganizować?

@tomekb, IMO @Bogdan_G powinien zostać moderatorem, chociaż na miesiąc, żeby zobaczył jak w praktyce taka władza wygląda :slight_smile:

1 polubienie

Ale najpierw trzeba zrobić backup bazy danych żeby w razie czego dość szybko przywrócić forum do porządku :slight_smile:

Odmówiłbym. Za stary. Byłem w życiu brygadzistą, potem majstrem, ale to nieszczęście, gdy wbrew własnemu przekonaniu realizuje się politykę szefostwa. Z arytmią i nadciśnieniem, przy niedomykające się zastawce - za szybko by mnie wcięło.
Nie nadaję się na cenzora z uprawnieniami.

Hehe. Zakładasz, że miałbyś wybór :)))

1 polubienie

Nie musisz, tutaj nie było pomysłem żeby usuwać, tylko żeby zatwierdzać. Wystarczy jeden głos, żeby zatwierdzić. Resztę robi moderator :stuck_out_tongue:

Zwykli użytkownicy lepiej niech w konstruktywny sposób udzielają pomocy na forum, a zatwierdzanie postów zostawmy w gestii moderatorów. W mojej opinii lepiej zwiększyć obsadę moderatorów na forum niż dodawać kolejne uprawnienia wybranej grupie użytkowników.

2 polubienia

Wprowadziłem takie zmiany:

  • Maksymalna liczba odpowiedzi, jakie może stworzyć użytkownik w trakcie 24 godzin po utworzeniu pierwszego posta:
    było 10 jest 20
  • Ile załączników może dodać nowy użytkownik do posta:
    było 1 jest 3
  • Ile obrazów może dodać nowy użytkownik do posta:
    było 1 jest 3
  • Maksymalna liczba odpowiedzi, jakie nowy użytkownik może dodać w pojedynczym temacie zanim ktoś odpowie:
    było 3 jest 5

Czy to pomoże?

5 polubień

Może tak, może nie. Nie wiem czy całkowite zniesienie sztucznych ograniczeń nie byłoby sensowniejszym rozwiązaniem.

1 polubienie

Myślę że tak, ale jak to teraz jest ? Nowy uzytkownik otrzymuje takową informację o ograniczeniach ?

Nie wiem :slight_smile: Sprawdzę. @anon96572732 ma rację, że może lepiej byłoby zdjąć liczbę postów, tylko może zostawić limit na liczbę nowych wątków żeby uniknąć spamu. Spróbuję znaleźć w logach, jak częsty to problem i jak to dokładnie się dzieje.

1 polubienie

Tomku, oczywiście!
Choć z drugiej strony wcale nie uśmiecha się nam, aby nowy użytkownik, który zakłada konto tylko w celu rozsyłania SPAM-u, mógł nagle wysłać go do np. 300 już istniejących tematów (najlepiej w nocy, gdy nikt nad tym nie czuwa ;).
Zostawiłbym mały limit na ilość nowych wątków, ale także na ilość postów, choć na pewno nie na poziomie trzech.
Jeśli jest możliwość (a nie wiem, bo nie mam dostępu do administracji), to może mógłby pisać gdyby ktoś mu odpowiadał, a nie po prostu publikować nowe i nowe posty.
A najlepiej, aby np. 2 czy 3 nowe posty każdego nowego użytkownika musiałyby zostać zatwierdzone ręcznie.
Całkowicie SPAM-u się nie uniknie, ostatnio mieliśmy użytkownika, który napisał już ileś tam niby merytorycznych postów i nagle wszystkie pozmieniał dodając reklamy i SPAM.

1 polubienie

Nie wiem czy tak się da, ale po to właśnie limit - nieco go zwiększyłem, ale nie zdejmujmy go może (póki co) całkowicie i zobaczymy.

@tomekb Tak z ciekawości: czemu niektórzy nowi użytkownicy muszą mieć zatwierdzane nowe posty, a niektórzy nie?

To jest bardzo dobre pytanie :slight_smile:


image
image

i tak dalej…

1 polubienie

@tomekb To ograniczenie ilości postów dla nowych użytkowników zdecydowanie nadal nie działa dobrze. Jeśli nie można go usunąć to może ustaw przynajmniej na jakąś wysoką wartość np. 200?
W tym wątku chłopak musiał 3 nicki zakładać, żeby rozwiązać swój problem, to nie jest chyba normalne?

3 polubienia

@tomekb @Docent @lisek @FadeMind

Zróbcie w końcu coś z tym, bo już zaczyna się robić dziwnie…

maciek2005
maciek20051
maciek20053


I znów nawet drugie nie wystarcza, jest już trzecie konto, bo drugie też “zablokowali”…
Naprawdę to ograniczenie ilości postów dla nowych nie działa jak powinno.

3 polubienia