Zbędne ograniczenie ilości postów dla nowych użytkowników

Dlaczego by nie zrobić tak, żeby nawet niezalogowani mogli pisać?
Na niektórych forach tak jest i się sprawdza.

Na programsy jest dział dla niezalogowanych. To pojedynczo odwiedzane miejsce, ale często czyszczone z niewłaściwych tematów i wpisów.
Od paru miesięcy tak zrobili na forum purepc. Z taką lawiną spamu, często zboczonego - to jeszcze się nie spotkałem. Zwykle zostaje kilka normalnych - nieusuniętych, a w sumie niewielu to potrzebne…
A czy forum, to ma być jednorazówka? To zagadnienie pierwsze. Drugie, - otwarcie forum na niezliczone chamstwo, spam i bełkot - to raczej zatraca obraz społeczności, gdzie się pomaga i otrzymuje pomoc.

3 polubienia

Na 4programmers.net tak jest - można anonimowo zakładać tematy i pisać posty.

Czuwa parę osób z wysokimi uprawieniami, ale najczęściej podejmowaną akcją, jest chyba zmiana nazwy tematu.
Nie ma tam burdelu.

Może tam po prostu inna społeczność zagląda.

Może na na tym fotum, to faktycznie byłby zły pomysł.

Tutaj mimo wszystko tak czy siak jest burdel - patrz nazwa tematu “Grafa” albo “Pomocy”.
Dla “potomnych”, szukających rozwiązania dla podobnego problemu, raczej niewiele to pomoże.

Nie znam się na webmasterce, ale jeżeli nie jest to kupa roboty, to może jednak warto spróbować?

Nie ta skala forum, nie ta społeczność, nie ta administracja/ moderacja. Tutaj są moderatorzy i “moderatorzy” i czasami nie dziwę się, że ci pierwsi nie ogarniają tego co się tutaj dzieje.

Taki kierunek zmian wprowadzony został przez właścicieli i nic na to nie poradzisz - wróć, jak zostaniesz Stałym bywalcem dostaniesz uprawnienia do zmiany tytułu tematu i poprawisz sobie co chcesz :laughing: a jak temat będzie w niewłaściwym dziale to jeszcze go sobie przeniesiesz.

Widocznie skala problemu jest na tyle niewielka, że nikt nie traktuje tego problemu poważnie.

Wielka nie jest, to fakt, ale i tak to ograniczenie jest jakieś dziwne, bezsensowne.
Rozumiem ograniczenie w zakładaniu wielu nowych wątków, to ma sens.
Ale w odpisywaniu na dyskusję we własnym wątku z problemem, gdzie inni dopytują o coś, a wtedy użytkownik dostaje info, że już za dużo napisał to chyba zły pomysł.
Tym bardziej, że wiem, że to można zmienić.

2 polubienia

Mnie ciekawi jak ta opcja działa jak ktoś po latach wraca na stare konto, niby też dla discourse nowy, ale ma jakby ograniczenia sprzed jakiegokolwiek “podwyższania”.

Jeśli jest to ktoś, kto nigdy na disclosure się nie logował, czyli założył konto na phpbb lub na IPB i tylko tam pisał, to… jest “nowy”.
Natomiast jak dokładnie działa system reputacji przy aktywnym użytkowniku Discourse, który zrobił sobie dłuższą przerwę nie wiem. Chyba “nowym” nie będzie, co najwyżej spadnie z tzw 3 na 2. Ale tego nie wiem na 100%.

1 polubienie

Tylko tak się zastanawiam, bo był jeden temat i blokada u użytkownika 1 link na post (konto z 2014 i widać po 2016 się nie logował).
Niby nowi dają radę wkleić 2 chociaż limit podobno zwiększono do 3.

Czyli jakby ostatnie podnoszenie się nie udało i wcześniejsze nie uwzględniało starszych kont :confused:.

Takie mamy obecnie ustawienia związane z nowymi użytkownikami, podpowiedzcie co zmienić:

IMO kluczem jest liczba odpowiedzi na temat. Dałbym co najmniej 25.

A jaki cel ma taka blokada w ogóle? Rozumiem ograniczenie ilości tematów, bo ktoś może zaspamować forum, ale limit postów w temacie?

@tomekb
Ja proponuję wyłączyć limit odpowiedzi w jednym temacie.
Za to zmniejszyć do 1-2 ilość postów z rzędu które można napisać bez odpowiedzi innych osób - od tego jest edycja posta. Dzięki temu można wywalić limit 30 sekund przestoju pomiędzy napisaniem kolejnego posta.
Zwiększył bym też do pierwszego poziomu zaufania możliwość wysyłania prywatnych wiadomości

7 polubień

@tomekb nie wiem czy to możliwe, ale wyłączyłbym jakiekolwiek ograniczenie ilości postów jakie może dodać użytkownik w pojedynczym temacie. Ograniczenie i tak nie chroni przez spamem.
Tak samo sztuczne wydaje się ograniczenie maksymalnej liczby powiadomień poprzez @nazwę.
Przy okazji nie zaszkodzi podnieś do 3 linków jakie nowy użytkownik może dodać do posta - wystarczy zajrzeć do działu Bezpieczeństwo i zobaczyć, że obecne ograniczenie ilości linków nie sprawdza się najlepiej.
Na temat reszty niech wypowie się moderacja- tutaj albo w dedykowanym dla nich dziale, oni chyba wiedzą najlepiej co jeszcze wymaga korekty.

W dziale bezpieczeństwo dodaje się raporty jako pliki tekstowe które można załączyć bezpośrednio do posta. Limit takich plików ustawiony jest na 3. Linki zewnętrzne ustawione są na 2.

Limit powiadomień przez @ jest ok, bo chyba nie chcesz nawoływań nowych użytkowników :smiley: Chociaż to chyba nie jest problemem :smiley:

Zgadzam się, jednak nie każdy dołączą pliki tekstowe do posta, część osób nadal wstawia logi na zewnętrzny hosting a w takim przypadku podniesienie limitu nie byłoby złym rozwiązaniem.

Mnie i tak nikt nie wywołuje, nie wiem jak innych :wink:

1 polubienie

Wcale się nie dziwię, skoro poradnika jak pisać tam posty nikt nie poprawił od zmiany silnika forum i dalej nakazuje użytkownikom wstawiać na wklej.org :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Limity - moim skromnym zdaniem, to przesadyzm.
Z uwagi na charakter forum, powinno to być rozwiązanie - przyznanie statusu.
Nowy powinien na starcie mieć deklarację - korzystam z pomocy, albo korzystam z pomocy i pomagam, bo jestem zaawansowanym użytkownikiem komputera.
Dla tych, co chcą korzystać z pomocy, nie powinno być limitów, ale mogą utworzyć tematy w działach pomocowych i odpowiadać wyłącznie w swoich tematach. Żadne tam na luzie, czyli tylko tam, gdzie można otrzymać pomoc. Amen.

Nowi zaawansowani niech produkują się na forum bez ograniczeń. przecież na tym polega aktywność na forum. A tym, co im się tylko zdaje, że są zaawansowani, to zawsze można zabrać status pomagającego.

1 polubienie

Jeżeli już coś tam grzebiecie, to mnie np boli to, że nie mogę estetycznie formatować wiadomości, przez limit nowych lini ograniczony do 1.

­­
­
­
­
­

­
­
­
­
Nie wiem jak innych.

Jak dla mnie to zaleta, na phpbb / IPB to się wiadomości aż rozciągały od linii z samymi enterami.

1 polubienie

Ano wszystkim nie dogodzisz.

To może chociaż do dwóch linii?
Czasem jest potrzeba mocnego odseparowania wątków. Dwie linie byłyby wystarczające.

Nie żartuj, zmieniłem to z rok temu…

Regulamin Działu Bezpieczeństwo:

Raport obowiazkowy farbar recovery scan tool: