Zbędne powiadomienia-przypomnienia z gier na WP 8.1 - jak wyłączyć?

Dokładnie jak w tytule. Z początku mi to nie przeszkadzało, bo tylko jedna gra raz na dzień takie powiadomienie mi wyświetlała - GT Racing 2. Niestety zauważyłem, że Brother in Arms 3 także poszło tym tropem i przypomina o sobie w ten sposób. Najgorsze jest to, że w “Powiadomienia + akcje” nigdzie nie widzę tych gier i nie mogę im wyłączyć “banerów powiadomieniowych”. Moduł oszczędzania energii pokazuje, że te aplikacje w tle nie chodzą wcale, więc może… powiadomienia push? No ale tych właśnie nie mogę ustawić, nie widzę możliwości takiej. Nie są to takie powiadomienia jak przy smsie, tylko takie na 1/3 ekranu, na ciemnym tle, pokazujące się od razu.

Niestety, ale powiadomienia w systemie Windows Phone to istna bolączka. Zazwyczaj gry posiadają możliwość wyłączenia irytujących przypomnień w opcjach. Często też, przy pierwszym uruchomieniu aplikacji program pyta użytkownika, czy może wyświetlać toasty powiadomień.

W skrócie: wszystko zależy od dewelopera aplikacji. Jeśli więc nie ma takiej opcji w ustawieniach samego systemu czy też gry, to niestety, ale po prostu się nie da. Problem jest/był dość znany i zazwyczaj kończyło się na albo wyczekiwanej aktualizacji gry, która uzupełniała tę możliwość bądź po prostu jej usunięciu.

Eh. U mnie się chyba skończy na usunięciu. Ciekawe czy na Windows 10 Mobile to poprawili. Tzn. wiesz, to są darmowe gry, można sobie za darmo nawet fajnie pograć od czasu do czasu… więc nie narzekam na 2 takie powiadomienia dziennie, ale że rzadko gram, a gry zainstalowane są na próbę, to po prostu zostawię 1 - 2 gry zawierające takie powiadomienia, które uważam za najlepsze i już :slight_smile:

Na Windows 10 Mobile:

ustawienia systemu/system/powiadomienia i akcje i zaznaczacie sobie powiadomienia z następujących aplikacji.

Na 8.1 chyba tez to było ale nie mam urządzenia, żeby sprawdzić.

W opcjach gry jest ta opcja :slight_smile: (masło maślane :P)

Dokładnie to wchodzisz do gry i klikasz zębatki - configuration - Notifications