Zbędne usługi w Windows 7 - jakie?

Witam Forumowiczów,jakie usługi można bezpiecznie wyłączyć w Windows 7,tak aby zoptymalizować trochę pracę? Na razie to tylko bufor wydruku wyłączyłem bo drukarki nie mam i mieć nie będę :stuck_out_tongue:

proszę, podaje usługi, które wyłączałem w VIście, nie daje gwarancji czy można je bezpiecznie wyłączyć w 7 , lecz zaznaczam, że w Viście były zbędne.

Pliki trybu offline

Usługa zasad diagnostyki

Moduły obsługi kluczy IPsec IKE i AuthIP

Pomoc IP

Pomoc TCP/IP NetBIOS

Agent Zasad IPsec

Logowanie pomocnicze

Odnajdywanie SSDP

Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet

Klient śledzenia łączy rozproszonych

Usługa raportowania błędów systemu windows

Możesz wyłączyć wszystko. System sam powie których wyłączyć nie można (Windows XP ale myślę ze w nowszych edycjach Windows nie możne być inaczej)

Cyba91 jaki wyłączyłeś ? Bo niewiem

Ja u siebie mam wyłączone takie usługi

Bufor wydruku

Usługa raportowania błędów

Rejestr zdalny

Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet

Przeglądarka komputera

Parental Controls

Agent ochrony dostępu do sieci

Karta Inteligentna

Logowanie pomocnicze

Menadżer konfiguracji usług pulpitu zdalnego

Netlogon

Pomoc IP

SNMPTrap

Zasady usuwania karty inteligenckiej

Windows Defender

Asystent zgodności programów

Windows Search

Powiedzcie mi jak mam wyłączyc bufor wydruku ??

Nedo twoje uslugi mozna wylaczyc ale tylko w przypadku komputera domowego. Korporacie korzystajace kanalow vpnowych ipsecowy juz niezbyt moga to wylaczyc a zabawy z uslugami sieciowymi netbiosa tez nie fajno wylaczac w przypadku actvie directory. pablo79 widze ze drukarki nie uzywasz:)

Na tą chwilę wyłączyłem takie usługi:

20100103183527.jpg

Jest ich jeszcze duuużo :slight_smile: Na pewno większość nie jest potrzebnych dla przeciętnego usera w domu,jeśli macie jakieś propozycje to jestem ciekaw :slight_smile:

Witam! Przyłącze się do tematu. Właśnie nabyłem w7 hp :slight_smile: Znalazłem ten temat i powyłączałem usługi które tutaj widzę i są niepotrzebne windows “zjada” mi teraz mniej ramu. Dołącze screena http://zapodaj.net/4ce5e8244090.jpg.html

z tymi usługami jakie mam wyłączone i może jeszcze coś mógłbym bezpiecznie wyłączyć. Jak by co korzystam z laptopa.

To masz zobacz co mam wyłączone,jak coś się boisz wyłączyć to pytaj,ale wszystko chodzi bardzo stabilnie,o niebo lepiej jak na początku i system mi zużywa mniej pamięci o jakieś 100mb,dodatkowo wyłączyłem przywracanie systemu :slight_smile: Później jeszcze pomyślę co wyłączyć bo na razie czasu nie mam

20100105153609.jpg

Powyłączałem te usługi, nie mogę znaleźć jednej usługi Pliki typu offline widocznie jej nie posiadam. Różnica jest wcześniej mi zużywał około 800 ramu z włączonym gg, kis 2010, sterownikami, teraz spada do 650 mb ale czasami nadal jest nie całe 800 mb.

Ile to jest bezpieczne ?

Po wyłączeniu tych usług system nie będzie niestabilnie działać ?

Bo nie chce mi się robić reinstall jak coś się popsuje

Powyłączałem usługi według tej strony :arrow: http://www.blackviper.com/Windows_7/servicecfg.htm

łącznie wyłączyłem 68 niepotrzebnych dla przeciętnego usera w domu usług :slight_smile: Wszystko chodzi stabilnie,BA… mało tego,zapotrzebowanie na RAM jest około 500-600,przy czym wcześniej było 700-800. Z gg,firefoxem,avirą i paroma innymi programami działają w tle łącznie 44 procesy.Jestem dumny z siebie :stuck_out_tongue: Jak ktoś chce zamienić swoją siódemkę w demona stabilności i szybkości to proszę,lista wyłączonych usług :slight_smile:

Aha i jeśli ktoś korzysta z Wi-fi to niech uważa tam z jedną usługą,jak będzie ktoś wyłączał usługi to zobaczy zresztą w opisie że należy nie wyłączać przy jakiejś usłudze :slight_smile:

Część 1:

20100105190734.jpg

i część 2:

2010010519082677.jpg

Wszystko jest pięknie extra i elegancko ! Bez włączonego firefoxa,ogólnie system mi zjada 460 RAM :stuck_out_tongue:

Hmm a jak jest z bezpieczeństwem systemu, może ktoś wie ? Mam antywirusa ale czy są potem jakieś luki w systemie po tych zmianach ?

Raz się żyje,póki co wszystko chodzi bardzo dobrze i nie zapowiada się na coś innego :slight_smile: Najwyżej wrócę do ustawień domyślnych jak będzie z czymś problem,ale te usługi które wyłączyłem po głębszym ich przeczytaniu,naprawdę ważne nie są i nie ma z nimi żadnych powiązań z innymi usługami,najważniejsze są na automatycznym :slight_smile:

A czy da się przywrócić domyślne ustawienia usług ? Jeśli tak to w jaki sposób ?

Poustawiać tak jak było przed wyłączaniem,wg stronki którą podałem wcześniej np

Tylko, że trochę ciężko tłumaczyć mi te usługi u mnie są po polsku tam po angielsku.

Dlatego lecę po nazwach procesów danych usług.Patrzę jak się nazywa proces jakiejś usługi w Windows 7 i tam na stronce patrzę proces,chyba druga kolumna od lewej.

Właśnie niemam takiej kolumny z nazwami procesów danej usługi :frowning: