Zbędne wpisy(?) w rejestrze po de instalacji G DATA

Witam… Posiadam XP Proffesional SP2

Przez okres trzech miesięcy testowałem zaporę z antywirem G Datę.Gdy kończył sie okres próbny postanowiłem go odinstalować.Było to w czerwcu tego roku.

Niestety w rejestrze pozostało 46555 :shock: wpisów i usługa “C:\Program Files\Common Files\G DATA\AVKProxy\AVKProxy.exe”, która jest wyłączona.

Nadmienię ze aktualnie na dysku nie mam żadnego folderu ani pliku tego programu(wyszukiwałem).Prawdopodobnie usługa musi zostać ale te wpisy w rejestrze ?

Data ich ostatnich modyfikacji to właśnie czerwiec, kiedy to przeprowadzona była de instalacja programu.

Nie wiem tylko dlaczego programy czyszczące rejestr nie usuwają tych wpisów np. Norton, Ashampoo WinOptymizer czy jV16, dzięki któremu je znalazłem ?

Poradźcie czy mogę je ręcznie usunąć przy pomocy jV16 ?

Coś namieszałeś.

Jak odinstalowywałeś pakiet ??

Poprzez deinstalator programu czy z dodaj usuń czy ręcznie?

Jeżeli masz go odinstalowanego, to możesz usunąć wpisy. Użyj programu RegCleaner :arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177 . Wybierz opcję automatycznego czyszczenia rejestru. Jeżeli coś będzie zbędne, to pojawi się na liście i możesz wywalić. Nie radziłbym usuwania ręcznego wpisów z rejestru dla osób mało zaawansowanych.

Zawsze rób kopie bezpieczeństwa rejestru. Jak coś wywalisz, zawsze jest możliwość przywrócenia prawidłowych wpisów.

BTW - popraw tytuł na konkretniejszy.

Owszem namieszałem mimo, że nie jestem laikiem.Program naprawdę pozostawia wiele do życzenia jeżeli chodzi o jego de instalację.

Nie pamiętam dobrze jak był odinstalowywany ale wiem że były problemy.

Proponujesz RegCleaner ale czy on naprawi to co inne, moim zdaniem lepsze programy nie mogą naprawić.

Jeżeli Norton, Ashampoo WinOptymizer i jV16 tych wpisów nie usuwają t.z., że są one z “czymś” w systemie powiązane tylko z czym ? Jak juz pisałem nie ma na dysku nic związanego z G Datą oprócz tej nieaktywnej usługi.

W zw. na małe zainteresowanie osób chcących pomóc wykonam dzisiaj kopie bezp. systemu i spróbuję je wszystkie wywalić .

Tylko nie wiem co z ta usługą.Czy ona pozostaje już w systemie na stałe ?

Monczkin

wielkie dzięki za chęć pomocy .

turek61

Mam ten pakiet i go odinstalowywałem nie raz. Nie przypominam sobie, żeby były problemy.

Proponuje odpalić setup pakietu i wybrać opcję deinstalacja - wtedy, pakiet ładnie się usuwa. Jeżeli nie będzie tej opcji, to zainstaluj program ponownie i usuń sposobem z poprzedniego zdania.

Żaden program nie usunie (automatycznie) wpisów, które są potrzebne. Jeżeli nie możesz ich usunąć, to znaczy, że program nie został całkowicie i poprawnie odinstalowany - a tak wynika, z tego co piszesz.

Panel sterowania >>> Narzędzia administracyjne >>> Usługi >>> Wyszukaj usługę >>> zaznacz kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz właściwości >>> w zakładce Ogólne odczytujesz Nazwę usługi i pod tą nazwą będzie ona figurować w kluczach rejestru (prawdopodobnie będzie to AVKProxy)

Usuń te klucze rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ Nazwa usługi

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\ Nazwa usługi

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Services\ Nazwa usługi

Na początek zrobiłem tak jak mi radziliście a więc zainstalowałem ponownie wersję trialową a następnie odinstalowałem.

Niestety pod koniec de instalacji pokazał sie komunikat i jak sobie przypominam poprzednio chyba też:

Połową sukcesu jest to ze tej usługi juz nie ma:“C:\Program Files\Common Files\G DATA\AVKProxy\AVKProxy.exe” ale pozostało trochę plików :

gdatadf3.th.jpg

screenshot002bi4.th.jpg

No i pozostały wpisy w rejestrze:

rejestrko7.th.jpg

A nie jest tak, że w tym czasie używałeś programu pocztowego?

Jeśli tak, to nic dziwnego, że nie usunął tego modułu :wink:

Na czas instalacji i de instalacji wyłączyłem swojego Symanteca aby nie było konfliktów i program pocztowy którego używam więc na pewno nie był włączony :frowning:

Czy te biblioteki usunąć, oczywiście jeżeli sie da je wywalić ? A co z tymi w katalogu systemowym Prefetch ?

Co radzisz ? Jeszcze raz spróbować re instalować ?

Moze ktoś z kolegów pomyśleć, że czepiam sie ■■■■■ół ale lubię mieć porządek w systemie.

Jeżeli chcesz usunąć, coś czego się nie da, to spróbuj programu killbox lub Unlocker (ponoć lepszy). Wyłącz plik i wtedy wywal. Powinno zadziałać.

Co do prefetch :arrow:

viewtopic.php?f=7&t=76580&p=543576&hilit=Prefetch#p543576

tutaj porównanie programów z linków powyżej

http://ccollomb.free.fr/unlocker/

Monczkin bardzo Ci dziękuje za pomoc.Wywaliłem wszystko co było związane z G DATA i jeszcze więcej śmieci.

RegCleaner ma jednak niepospolitą opcję a mianowicie znajduje pozostawione wpisy w rejestrze po programach, które były kiedyś zainstalowane.Oczywiście była tam zapora G Data i jeszcze kilka innych programów o których juz prawie nie pamiętałem.Wszystko zostało wyczyszczone.

Jeżeli mogę tylko jeszcze prosić Cię o ustosunkowanie sie do usunięcia nie zarejestrowanych typów plików programem RegCleaner co do których jest wpis BRAK DANYCH.Program zapewnia że to jest całkowicie bezpieczne ale m.in. przy pliku .jpg lub .jpeg też jest ten wpis B.D. więc trochę mnie to dziwi.

P.S.

Czy gdzieś mogę Ci dać plusa za pomoc ? Czy pozostaje tylko wirtualne piwo :piwo:

witam mam podobny problem z grą Rome Toltal War tylko że wpisy usunełem ale nie moge go usunąć z dodaj/usuń programy

urzywałem jv16tools easycleanera i nic nie pomaga pomórzcie