Zbędne wycinanie

Chcę się dowiedzieć jak zrobić takie oto coś.

Mamy taka oto płytę:

I chcę uzyskać taki efekt, ale żebym tego nie musiał robić za każdym razem. Tylko, że jak następnym razem przeciągnę jakiś obrazek na ta płyte obraz był tylko w kształcie płyty i nic nie wychodziło po za kształt płyty:

Żeby tego co jest po za płyta nie było i żebym tego nie musiał ręcznie za każdym razem wymazywać?

Z góry dziękuję za odp.

Nie bardzo kumam… jeśli używasz jakiegoś programu do LightScribe/LabelFlash to on z automatu obetnie to, co wystaje poza obrys płyty.

Napisz po co Ci to? Chcesz drukować nalepki na płyty, czy używać LightScribe/LabelFlash?

:smiley: Dobrze by było dopasować rozmiar obrazka do wielkości płyty ( w różnych programach rożnie się to robi :razz: )

Najmocniej przepraszam, zapomniałem, że chce to do PhotoShopa : )

Wiesz coś na temat masek? Szybki kurs. Wrzucasz nad warstwę z płytą zdjęcie. Najeżdżasz na warstwę z płytą kursorem i na jej miniaturce naciskasz lewy klawisz myszy z wciśniętym controlem, tworzy ci się zaznaczenie, teraz naciskasz prostokącik w kółku w dolnej części okna warstw i tworzy się maska.

Inny sposób, przycięcie przez warstwę, najeżdżasz dokładnie pomiędzy te dwie warstwy i naciskasz alt oraz lewy klawisz myszy.

Phenom , kurde, dokładnie o to chodziło, dziękuję : )