Zbędny wpis po McAfee - jak usunąć

Witam, zaktualizowałem wczoraj swojego flashplayera w FF i zapomniałem odznaczyć przy instalacji update instalację McAfee Secuirity Scan, który zajmował na dysku jakieś 1.6 MB. Odinstalowałem więc ten mały dodatek czyli właśnie McAfee Secuirity Scan, przez regedit usunąłem zbędny klucz od tego a mimo wszystko po wpisaniu komendy w >uruchom>msconfig>uruchamianie dalej widzę wpis

C:\PROGRA~1\MCAFEE~1\10BCA1~1.150\SSSCHE~1.EXE. Mimo że jest odznaczony, przy automatycznym uruchamianiu. Komputer również uruchamiałem ponownie dla potwierdzenia zmian w rejestrze i nic dalej to samo. Jak się tego pozbyć?

Odznaczenie pozycji w msconfig nie usuwa jej fizycznie z rejestru, aczkolwiek sam program nie będzie się uruchamiał. Jeśli chcesz twardo się tego pozbyć musisz sam wygrzebać to z rejestru (HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run), ew. użyć jakiegoś programu do tego (np: http://bbproject.net/viewpage.php?page_id=38).

Oprócz ręcznego czyszczenia rejestru po pozostałościach produktu McAfee istnieje szybszy i chyba dokładniejszy sposób “wymazania” aktywności aplikacji. Jest to program MCPR czyszczący (podobnie jak Norton Removal Tool) ślady po McAfee a możesz go pobrać z:

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Unin … Tool.shtml