Zbijanie taktowania procesora

Czołem,

Po obejrzeniu kilku poradników w sieci doszedłem do wniosku, że pobawię się podkręcaniem mojego procesora - Intel i5 7600k na płycie głównej Asrock Z270 Gaming K4. Bezpiecznie podkręciłem taktowanie do 4500 Mhz, napięcie ustawiłem w trybie offset +250 mV, temperatury w testach syntetycznych oscylują w granicach 77 stopni. Ogółem jestem zadowolony tylko zastanawiam się co poprzestawiać w biosie, aby taktowanie w momencie kiedy procesor nie jest obciążony było automatycznie zbijane? Obecnie cały czas pracuje przy prędkości 4,5 GHz. Podsyłam kilka zrzutów, może naprowadzicie mnie co poprzestawiać :wink:

Robiąc OC Pozbawiasz się turbo boost i procesor ma cały czas maksymalny zegar. Nie da się zrobić OC z włączonym trybem oszczędzania energii. Raz to nie jest ideą OC, dwa jeżeli nawet czasami da się włączyć to często prowadzi to do niestabilnej pracy procesora. Jest odpowiednia opcja w BIOS (CPU SVID Support) od tego. Możesz spróbować włączyć CPU Vcore Voltage w tryb “Adaptive”, ale jak pisałem praca takiego procka przy większym OC może być niestabilna.

https://youtu.be/8kfD9orJ6rA . Może Ci trochę pomóc choć płyta inna.