Zbiorniki atrementu w drukarce CANON

Cześć,
posiadam drukarkę CANON Pixma ip7250. Mam na wyczerpaniu główny (największy ze wszystkich) zbiornik z atramentem, ale ten model jest wyposażony w dodatkowy mniejszy zbiornik, także na czarny atrament. Ten drugi jest wykorzystany dopiero w połowie, a mimo to wydruki w czerni są blade, jak gdyby nie było czarnego atramentu w żadnym z dwóch zbiorników. Dlaczego właściwie jeden kolor jest rozdzielony na dwa, do czego to służy? I czy prawidłowo funkcjonuje drukowanie w czerni w moim przypadku?

Dziękuję za odpowiedzi z góry :slight_smile:

Ten drugi - mniejszy pojemnik (CLI) z czarnym tuszem jest zasadniczo wykorzystywany do wydruków fotograficznych. Do wydruków zwykłej grafiki i tekstu, używany jest ten duży pojemnik (PGI). (dodatkowa informacja: kolor niby ten sam - ale skład tuszu inny)
W twoim przypadku - jeśli wydruki tekstowe są blade, ale pojemnik ma jeszcze połowę atramentu - możliwe są dwa scenariusze: włączony jest tryb ekonomiczny bądź tzw. szybki wydruk, albo używasz miernej jakości tuszu zastępczego, który po prostu został źle dobrany do temperatury pracy głowicy.
Sprawdź ustawienia, możesz też wykonać dodatkowe czyszczenie dysz, i dopiero wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.