Zbiorowe usuwanie hiperłącz

Robię własną stronę WWW (html) i kopiuje niektóre “mądre” informacje z wikipedii jak zbiorowo można szybko hiperłącza usunąć ? Bo w Notatniku szukać a href i usuwać to jest tydzień roboty :confused:

Jak kopiujesz informacje z Wikipedii, nie możesz tego robić jako czysty tekst (po prostu kopiuj - wklej ze strony)?

Trzeba poszukać jakiegoś edytora który w wyszukiwaniu będzie obsługiwać wyrażenia regularne (tzn. z *, ?). kED co prawda obsługuje, ale nie działa to poprawnie.

Jak masz worda to masz takie cos jak wklej specjalnie, bez formatowania.

Zastanów się co to da :slight_smile: Przecież nawet jeśli wklei kod do Worda, opcja ta nie usunie z kodu znaczników :slight_smile:

No właśnie i tu jest problem. Uważam, że jakoś to powinno zostać rozwiązane jakimś poleceniem blokującym (html). No nie wiem poradźcie mi co mogę zrobić bo jak wchodzę na szary kolor strony to ten niebieski linków jest okropny i to nie wygląda ani estetycznie ani ni jak :expressionless:

To może zmień kolor linków w CSS.

No, ale to nie chodzi o sam kolor tylko całość jak najedzie się no to piszę, że nie ma takiej strony. A po za tym nie chodzi mi o kolor i tak nie będę kombinował tylko chcę usunąć linki i koniec.

Niebieski kolor linków da się spokojnie zmienić - i dało się nawet wtedy kiedy nikt nie słyszał o CSS. Nie wiem więc w czym tutaj masz problem. A w dobie CSS można nawet “łapkę” zamienić na zwykłą strzałkę.

Ale i tak linki będą klikalne. Czy aż takim wielkim problemem jest skopiowanie treści po prostu ręcznie z Wikipedii? Jak ty to robisz że ci linki zostają? Kopiujesz kod źródłowy? Skopiuj po prostu z samej strony tekst i potem go pootaguj znacznikiem

(szybko to zrobisz jakimś dedykowanym edytorem do HTML np. kED).

Ok zrobię tak jak mówisz, ale jutro się tym pobawię :stuck_out_tongue:

Albo napisz w PHP, kod który Ci to będzie usuwał… Ostatnio napisałem sobie skrypt, który kod xml do RSS czyści mi do zwykłego tekstu. Z linkami nie było by dużego problemu :slight_smile:

Jesteś tak leniwy, że kopiujesz teksty z Wiki, to chociaż zadaj sobie tyle trudu, żeby pousuwać łączą.

Mathew - to powodzenia usuń sobie 100 linków :slight_smile: i tekst na 50 linijek przepisz.

No to w czym problem? Napisz tekst sam…

To samo chciałem napisać. Po prostu zamiennik określonych tagów html na np. spację.