Zbyt duża rozdzielczość na monitorze, ściągnięta z TV

Witam, Mam problem z rozdzielczościami mianowicie posiadam monitor Syncmaster B2230 ale chciałem podpiąć również TV do PC, na TV nie było żadnego obrazu wręcz nie mogłem przełączyć na HDMI to sobie odpuściłem lecz powstał taki problem że komputer chyba ściągnął rozdzielczości z TV i na takich chce działać, mój monitor może mieć maksymalnie rozdzielczość 1920x1080.

Problem tyczy się włączania jakiejś gry która ustawia najwyższą rozdzielczość nieobsługiwana przez mój monitor ekran robi się czarny i wyświetla komunikat o optymalnej rozdzielczości jak podałem wyżej.

Da się jakoś usunąć te rozdzielczości aby maksymalna była taka jak kiedyś czyli 1920x1080, próbowałem reinstalacji sterowników niestety nic nie pomogło.

Darinio , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na początek, wejdziesz w menu monitora i przywrócisz fabryczne ustawienia, ustaw co trzeba i sprawdź teraz.

I wyjmij przewód łączący TV z komputerem.

I w grach trzeba sobie ustawić rozdzielczość na jakiej gra ma pracować.

Wchodzę w ustawienia monitoru wybieram zeruj po czym ustawiam na tak i nic się nie dzieje a operacji nie mogę zatwierdzić.

TV mam już dawno odłączone od PC.

Instrukcja do monitora.

Powinno być przywróć ustawienia fabryczne.

Zrób to na wyłączonym komputerze - sam monitor.

Jak dalej, nic, wyłącz monitor z zasilania 230V na parę minut, włącz i próbuj zresetować go i zapisz ustawienia.

http://www.samsung.com/us/support/howto … 322/31427/

Zrobiłem tak jak tu.

Na wyłączonym PC nie mogę uruchomić menu tylko ‘szuka sygnału’ między wejściem analogowym, hdmi, cyfrowym.

Wyłączyłem monitor na te kilka minut, próbowałem go resetować ale jakby to nie działało robiłem tak jak wyżej i nic ekran się wyłączył na sekundę, włączył i nic.

No to włączaj kompa i ustaw natywną (zalecaną) rozdzielczość monitora i sprawdź, w grach ustaw poprawną rozdzielczość.

Uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym usunąłem sterowniki monitora jak i karty graficznej, po restarcie zainstalowałem na nowo i dalej to samo.

W dodatku w menadżerze urządzeń - monitory jest Rodzajowy monitor inny niż PnP a nie konkretny mój model.

To nie ma znaczenia, tak może być, co dalej to samo?, opisz dokładnie problem plus screny menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią karty grafiki i monitora i scren ustawień rozdzielczości monitora.

Chodzi o to że mój monitor ma maksymalną rozdzielczość 1920x1080 tak jak i odświeżanie do 120 Hz

Po nieudanym podłączeniu TV do PC(Na TV nie było żadnego wyświetlanego obrazu a na złącze HDMI nie mogłem się przełączyć też nie wiem dlaczego kiedyś po samym podłączeniu obraz na TV był)

Po włączeniu Sleeping Dogs jest coś takiego

Zmniejsz odświeżanie do 60 Hz i ustaw natywną rozdzielczość, bo masz 1600x 1200.

Jak monitor masz połączony z kompem?

  • kablem VGA - VGA

  • kablem DVI-DVI

  • kablem HDMI

  • używasz przejściówek?

Ale ja chce całkowicie usunąć te większe rozdzielczości bo mi są nie potrzebne a i dodatkowy problem robią.

Kabel taki http://www.kamsys.pl/1143-large/kabel-vga-d-sub-5m.jpg do tego przejściówka taka http://img16.tablica.pl/images_tablicap … libiaz.jpg

Jak całkowicie usunąć? nie da rady, monitor i karta udostępnia takie rozdzielczości i je masz.

Jaki problem?

W grach w opcjach przestaw rozdzielczość?

I teraz to NIE wiem, o co Ci chodzi.

Pamiętaj o odświeżaniu monitora przy dużych rozdzielczościach z reguły max to 60 Hz.

O to chodzi że nigdy wcześniej nie wywaliło mi takich rozdzielczości. Maksymalnie 1920x1080 60 Hz a teraz sie przez ten TV porobiło że nawet na 1920x1080 jest 120 Hz mało tego na wyższych jest to samo odświeżanie.

Chyba że mam podpiąć na nowo ten TV może sie ogarnie tylko nie moge wybrać HDMI z wejścia, kabel DVI-HDMI

A co za problem przestawić odświeżanie na 60 Hz ? we właściwościach monitora, przestaw teraz i ustaw rozdzielczość na 1920x1080.

A nie możesz połączyć monitora i kompa, kablem cyfrowym DVI-DVI?

Pokazały się inne rozdzielczości, bo pewnie włączyłeś opcję, pokaż nieobsługiwane rozdzielczości lub podobnie (ukryj tryby) - nie pamiętam nazwy, ale coś takiego.

http://files.tinypic.pl/i/00450/fpjmddnk8pto.png

Zaptasz opcję Ukryj tryby … OK,restart kompa i sprawdź ustawienia.

Jak dalej problem:

  • odinstalujesz wszystko oprogramowanie i sterowniki karty grafiki i monitora, usuniesz resztki sterowników ręcznie w katalogu Nvidia , czyszczenie systemu np: Ccleanerem,restart kompa i menadżer urządzeń i odinstalujesz wszystko co karta grafiki i monitor, restart kompa i niech zainstaluje to ponownie i dopiero teraz instalujesz nowy ster i dokonujesz ustawień i sprawdzeń i musi chodzić.

Jak bym mógł to bym zaznaczył.

To wykonaj co napisałem i musi być OK.

Może robisz to w trybie awaryjnym?

Zrobiłem formata, zainstalowałem sterowniki do monitora z płyty po czym sterowniki i dalej to samo :slight_smile: