Zbyt duża temp CoreDuo Quad? 50C

Witam, mój kolega posiada Procesor Intela CoreDuo Quad taktowanie rdzenia to 2,6 GHz i przy normalnej pracy temperatura wynosi 50C, czy to nie za duzo? Raz gdy gralismy widocznie tak dostatecznie sie nagrzał ze się wyłaczył bo przekroczył próg ustiwiony w biosie. Co zrobić aby obniżyc ją? Kolega nie ma kitowego wentylatora tylko spory wiatrak Zalmana.

Zrobić większy obieg powietrza w obudowie,

Nałożyć nową pastę, przeczyścić wentylatory.

zamontować możliwie największe śmigła (12cm) z przodu wwiewający powietrze (tak by przy okazji też owiewał dyski twarde) z tyły wyrzucający je. np. 2x Acutake 120mm +ewentualnie kontroler obrotów za 8 zł.

Ja u siebie mam 50C po paru godzinach grania a tak przy normalnej pracy to ok 42-45C. Chłodzenie standardowe dostarczone razem z prockiem + wiatrak wyciągający ciepłe powietrze z obudowy i wszystkie kable poprowadzone najlepiej jak mi się udało.

nie ma takiego procesora niestety. Dla czterech jaj 50* to norma, niech zadba o dobre wietrzenie budy, a i zalman tam nic nie pomoże, wymiana chłodzenia na scythe mugen, albo thermaltake 120 ultra

Chłodzenie sobie sam montował czy jak ?? Może źle/złą pastę dał … (chodzi mi że mało wydajną) … Dodatkowo ważne jest jakie masz inne podzespoły bo one też działają na ogólną temperature w kompie … najlepiej zadbać o dobrą, poprawną cyrkulację powietrza w kompie …

Zasadnicze pytanie?

Masz Core 2 Duo, czy Core 2 Quad? ( Nie ma procesroa CoreDuo Quad )

Jeśli ten pierwszy to temperatura jest nieco podwyższona, jeśli ten drugi, to jest normalna.

Core 2 Quad, mój błąd :slight_smile:

Przeczyść wiatraki

Nałóż nowa paste