Zbyt duża temp. na procesorze - E6600 + Silent Square PRo

Witam, jak w temacie, mam dość duży problem z temperaturą po montażu nowego wentylatora, mianowicie Asus Silent Square Pro. Od razu po włączeniu komputera temp. wynosiła 66*, czyli o ponad 20 niż na boxie po kilku godzinnej pracy :confused: Nie wiem w czym może być problem, teoretycznie silent square powinien ochładzać procka do niższej temp. niż boxowy. Czy problemem może być źle rozsmarowana pasta termo przewodząca? Z góry dzięki za pomoc :wink:

Wygląda na pasyw, ale wszędzie piszą, że jest wentylator jednak go nie widzę:D Jeżeli to pasyw to temp. automatycznie jest wyższa.Bardzo możliwe, że zbyt grubo/niedokładnie/cienko rozsmarowałeś paste albo jest ona bardzo słaba.

Przyszło mi jeszcze do głowy, że wentylator jest ustawiony na bardzo małe obroty przez co malo ciepła ubywa.Sprawdź w biosie albo w programie everest.

Wentylator jest, 9cm w środku. Obroty są na maxa. Czy jeżeli mogłem przez przypadek niedokładnie rozsmarować pastę temp. była by taka wysoka ?? Z góry dzięki i pozdrawiam :wink:

Mi się to wydaje trochę przegięte, taki skok temperatury. Bo nawet przy wymianie pasty na lepszą i lepiej położoną, na tym samym chłodzeniu, uzyskuje się różnicę kilku stopni. A jeśli ty przesiadłeś się na lepsze chłodzenie, to ja nie wiem jak tragicznie tą pastę musiałbyś położyć żeby temperatura podskoczyła o 20 stopni!.. :wink: Cuś tu nie gra.

Dziwna budowa chłodzenia. Wg http://www.anandtech.com/casecooling/sh … i=2967&p=4 temperatury nie powinny być takie wysokie…Przewiew obudowy jest ? Procek podkręcany?

Nie, narazie wszystko standart… :frowning: Już nie mam pojęcia co to może być.

Hmm, zasilanie podłączyłeś ? :stuck_out_tongue: Może wiatrak w ogóle sie nie kręci?Sprawdź zaczepy czy dobrze dolegają do płyty głównej.Jaką pastę kładłeś?Sprawdź dotykiem czy rzeczywiście jest tak wysoka temp(radiator powinien być gorący więc ostrożnie:P)

Dobra, mniej więcej problem zażegnany :PP Okazało się że jeden heatpipe zahaczał o radiator z płyty głównej i nie był prawidłowo dociśnięty do procka :open_mouth: , ale jednak trochę podczas demontażu zeszło itp. i temperatura wahała się między 40-47 w idle. Czy po ponownym rozprowadzeniu pasty, tym razem dokładnym problem powinien zniknąć ? Z góry dzięki za pomoc wszystkim :slight_smile:

Jeżeli dokładnie oczyścisz procka i radiator + dobrze nałożysz pastę(jaka ta pasta?:P)powinno być mniej niż 40 w idle.

http://proline.pl/shop.php?n=prawidlowe … 1083099657 zajrzyj tu i nie będziesz już miał problemu z pastą i temperaturą