Zbyt duże ikony na pulpicie i mniejsza ilość ikon

Witam
Laptop lenovo Z510
Miałem zainstalowany windows 8 - ilość ikon jaka była na pulpicie była większa niż teraz po wczytania systemu nowego windows 8.1.
Sterowniki karty graficznej zainstalowane, brak błędów w menedżerze urządzeń, ikony wybrane jako najmniejsze. Mimo to odstęp między ikony jest bardzo duży, ilość ikon mniejsza niż poprzednio było, oprócz tego dolna belka o wiele większa niż poprzednio.
Nie wiem gdzie jest problem jak to zmniejszyć żeby było jak przed formatem.

Dodam że teraz jest rozdzielczość ustawiona 1366x768 czyli max według specyfikacji tego laptopa

dziękuje za pomoc

Spróbuj kliknąć ppm na pulpicie i kliknij widok a potem małe ikony

Na moje oko ich wielkość jest taka sama. One po prostu z jakiś przyczyn po aktualizacji systemu zniknęły z pulpitu.
Może zniknęły i są poza ekranem. Spróbuj prawy przycisk myszy na pulpicie i potem “autorozmieszczenie”. Może się pojawią. Choć wątpię w to. Według mnie ich już na pulpicie nie ma.

Ikony są takie same, lecz odległość miedzy nimi jest większa.

To prawda. Ale na oko widać że jest ich również mniej.

2 polubienia

może Windows te pliki pousuwał ?

Wejdź do katalogu pulpitu z poziomu eksploratora plików i sprawdź, albo po prostu kliknij PPM na pulpit i wybierz ich sortowanie, co powinno je poukładać zgodnie z siatką pulpitu.

Jeśli się okaże, że siatka pulpitu jest taka szeroka, to można ją ręcznie zmienić w rejestrze systemowym, ale podejrzewam, że się po prostu ikony rozlazły niezgodnie z siatką przy aktualizacji sterowników grafiki, albo coś :wink:
http://blog.chris-it.pl/odstep-pomiedzy-ikonami-pulpitu-windows-8-windows-10/

btw.
Kto trzyma taki burdel na pulpicie? :stuck_out_tongue:

Spokojnie.
Po pierwsze nie patrzcie na ilość jaka jest na jednym i drugim bo robiłem porządki.
Chodzi o ilość jaka zmieści się wierszy i ilość kolumny. na zdjęciu 1 można więcej ikon zmieścić w wierszu i w kolumnie niż na zdjęciu 2.
Ikony faktycznie są identycznych rozmiarów, ale odstęp między nimi za wielki.
A po drugie spójrzcie na pasek dolny startu…zbyt wielki

próbowałem prawy myszy - małe ikony - nic to nie daje

W ustawieniach systemowych, ustawieniach wyświetlacza, albo gdzieś tam, powinna być opcja wyboru skalowania interfejsu. Sprawdź, co tam masz ustawione.

Tak jest teraz, brak pomysłu gdzie jeszcze szukać

Jeśli chodzi o pasek zadań to:
Ustawienia=>Personalizacja=>Pasek zadań i zaznacz : Użyj małych przycisków paska zadań(włączone)

Bingo :slight_smile: działa, pasek wygląda teraz super…teraz jeszcze te przerwy między ikonami…

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics] i tam sobie zmniejsz odłegłość w kluczu
IconSpacing
IconVerticalSpacing
Mam nadzieje że wiesz jak sie wchodzi w rejestr a jak nie to wpisuje sie w wyszukiwaniu regedit

Przecież w linku ,który wstawił krystian3w ma to świetnie pokazane

Nie czytałem - najlepiej wstawiać wprost a nie po anglikansku :smiley:

To samo napisałem kilka postów wyżej, ale spoko, jeszcze niech kilka osób powtórzy dla pewności :joy:

Zgadza sie ale jak nie podsuniesz pełnego rozwiązania pod nos tyle wskażesz miejsce na ogól to leniwa osoba nie raczy sprawdzić.

Najlepiej jak by jeszcze zainstalować teamviewve i zdalnie takim lenią to ustawiać bo będą zbyt leniwi aby samemu sięgnąć po myszkę
Idąc dalej tą ideologią okaże sie że będą też zbyt leniwi żeby samego teamviewera też zainstalować :thinking:

Ale tam Kris nie opisał nic o jednostkach jakie wpis obsługuje, to samo @anon53970806 (też nie podał jakimi wartościami regulować).

A on pewnie nie ma SSD by 5 razy w ciągu minuty wybrać “uruchom ponownie” jak “wyloguj” nie pobiera nowszych wartości.

1 polubienie

Szukam różnicy między jednymi a drugimi ikonami na pulpicie a tu chodzi o ikony na pasku…
Ach, zaraz, faktycznie trochę znikło.
A co pokazuje folder “pulpit”?