Zbyt duże napisy w anime po hardsub


(Scraw) #1

Witam nie wiem czy w dobrym miejscu zrobiłem temat jak nie to przepraszam i proszę o przeniesienie go, ale mam mały problem z napisami do anime

pobrałem ją z napisami ang , usunąłem napisy w formacie mkv programem MKVextractGui.exe następnie chciałem zrobić hardsuba i zrobiłem go w tym programie, anime chce oglądać na dvd wiec prze konwertowałem ja do formatu avi ale napisy zniknęły, nie było ich wiec pobrałem program avi recomp i tam zrobiłem kolejny raz hardsuba ale napisy były bardzo duże , na cały ekran tak samo jak robiłem to w format factory czy ktoś wie gdzie robię błąd ? i co zrobić by napisy były normalne ?

Bardzo proszę o pomoc !

edit: teraz dobrze ?


#2

Scraw , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(Łukash) #3

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=254169

Powyzszy watek jak i tamto forum moze byc pomocne.

(Brak PL znakow)


(Scraw) #4

Widziałem już to ale linki na tamtej stronie już wygasły.


(Łukash) #5

http://animeonline.com.pl/help2/infusio … ?cat_id=18

Widziales ?


(Scraw) #6

nie , dziękuje ale tam jest mowa o hardsubach w mkv i mp4 , czy jak zrobię hardsuba w tym formacie i przerobie to na avi to napisy nadal tam będą?


(Łukash) #7

Jezeli uda Ci sie wmiksowac napisy w pik z pozadanym skuktkiem, nie jako plik w kontenerze, i

z zachowaniem “efektow” to konwersja na avi da rade.

Nie wczytywalem sie dokladnie i nie ogladalem obrazkow (siedze teraz na tel) ale instrukcja chyba dotyczy ogolnie hardsub-wiec moze po prostu projekt zapisac jako avi :wink: i to ze tyczy mkv moze nie ma znaczenia.

Przepatrz stronke, jest tam tez bodajze instrukcja pod VirtualDub - a tu czuje ze operacja bedzie dokonywana na avi.


(Scraw) #8

robiłem już tak i gotowe anime z napisami zapisywało mi w mkv ;/ ale spróbuje jutro w tym programie i prze konwertować dziękuje :smiley:


(Łukash) #9

Z ciekawości pobawiłem się trochę, i stwierdzam że w VirtualDub klik dodanie tych napisów jest bardzo łatwe, dosłownie parę kliknięć.

Być może przyda Ci się również ta instrukcja: http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=255164 , wyjaśniająca jak w VirtualDub wczytać plik mkv.

Możesz też spróbować oszukać dvd ;), spróbuj bez konwersji zmienić rozszerzenie z mkv na avi.