Zbyt duże użycie pamięci fizycznej

Witam, moj laptop ultrabook samsung zaczac uzywac zbyt duzo pamieci fizycznej. Na chwile obecna zuzycie wynosi 64% podczas gdy uzycie cpu max 10%. Zuzycie bylo nawet wieksze siegalo do 80% jednak powylaczalem czesc wtyczek, zbednych programow i procesow. Komputer ma 4gb ram (3,78 dostepne). Na chwile obecna buforowana 1300mb, dostepna 1270mb. Nie wiem czym to może byc spowodowane. Zmienilem rowniez przegladarke z IE na Mozille. Czytalem wiele tematow i wylaczalem to co nie jest potrzebne zgodnie z poradami, jednak dalej uwazam ze ok. 65% przy samej przegladarce to zbyt duzo.

Ostatnio nawet otwieralo mi sie okno z wiadomoscia, ze musze cos zamknac zeby nie stracic pamieci czy cos takiego. Musialem zamykac aplikacje.

Dodam, ze komputer wrocil z serwisu (komputer ma pare miesiecy) zostal wymieniony dysk twardy. Wczesniej wszystko bylo ok, komputer chodzil swietnie nie bylo zadnych problemow, chodzil cichutko - teraz przy wiekszym uzyciu chodzi glosniej. Potem spalil się dysk (chyba spalil) bo nie powiedziano mi, tylko powiedzieli co zostalo wymienione.

Prosilbym o jakies konkretne porady, a nie gdybanie i robienie tryliardow logow. Dziekuje z gory!

*sorry za brak znakow

Ultrabooki Samsunga tak mają, u mnie np. Samsung Serii 5 z Core i5 najnowszym, 4GB pamięci zużywa na windows 8 64bit 2,2GB pamięci w spoczynku. Potem, gdy uruchomie kilka aplikacji system przenosi część mniej używanych danych do swapu i nawet pomimo uruchomionych programów to użycie utrzymuje się na właśnie takim poziomie.

Normalnie system pobierać ma ok. 1,2GB po starcie (z antywirusem), sam sprawdzałem na stacjonarnym PC gdzie mam czysty system. I tutaj też tak jest ale tylko kilkanaście sekund po starcie, potem użycie RAM rośnie o ten 1GB.

Jak coś możesz wyłączyć zbędne usługi, programy z autostartu. Może poskutkuje. Ja natomiast właśnie dokupiłem 4GB pamięci, co pozwoli uzyskać więcej pamięci RAM w zapasie.

Chyba że w twoim przypadku serwis coś namieszał. Może spróbuj jeszcze przywrócić samodzielnie fabryczny system z recovery.

Potem sprobuje zrobic jak mowiles. Wczesniej zuzycie mialem mniejsze i wynosilo ok.40% max. Jak to dokupiles pamieci? To w tego malego ultrabooka da się wsadzić cokolwiek? Ile cie to kosztowało?

Pamięć kupiłem za 69zł z wysyłką na allegro. Nowa, dopiero wyjęta z innego komputera. Nie wiem czy o tych samych komputerach mówimy, ale ja mam dokładnie model Samsung 530U3C (NP530U3C-A05PL) i w ultrabookach tej serii pamięć 4GB 1600MHz CL9 jest wlutowana, ale jest też slot na dodatkowy RAM. Pisałem do samsunga i rozbudowa we własnym zakresie poza serwisem producenta nie narusza warunków gwarancji. Na dole jest śrubka która podtrzymuje klapkę od slotu pamięci i dysku twardego.