Zbyt duze uzycie procesora

Witam. Jesstem nowy na tym forum i mam nadzieje ze temat umiescilem w dobrym dziale.

Mam nastepujacy problem. Mianowicie, gdy wlaczam gre - starcraft oraz lacze sie z internetem ( orange business everywhere ) i przy tym wszystkie inne programy sa wylaczone, to uzycie procesora wynosi caly czas 100%. Chcialbym was prosic o rade co moglbys zrobic, aby moc to zmienic do normalnego stanu.

Odrazu podam parametry komputera chociaz watpie zeby to mialo cos z tym wspolnego, poniewaz gra jak kazdy chyba wie wymagajaca nie jest.

Celeron 2.4 GHz

512 ram 200 mhz

Radeon 9550 128mb

Aha oraz posiadam Windows Xp SP3

Prosze o w miare szybka i rzeczowa odpowiedz. Dziekuje i pozdrawiam.

a co okreslasz ‘stanem normalnym’?

jesli chodzi o gre, to do dwojki komp ledwo, ledwo starcza:

mozesz dolozyc wiecej ramu, podkrecic proca i karte (nota bene doskonale sie kreci ten r9550), zadbac o chlodzenie i przewiew w budzie oraz porzadek i czystosc - nie wplynie to jakos radykalnie na poprawe dzialania gry/kompa, ale napewno polepszy zywotnosc i stabilnosc calosci

ten celeron tez nie najlepszych lotow, ma 128/256mb L2, moze sie rozejrzysz za jakims p4/512mb?

Karte mam podkrecona, chlodzenie do niej jest. Procka moze rzeczywiscie powinienem troche podkrecic, a co do ramu to jest problem bo nie moge dostac nigdzie 200Mhz.

sath , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

znaczy jak, moze plyta nie ma odpowiedniego dzielnika lub nie jest ustawiony w biosie?

sdram czy ddr?

w dualu czy singiel?

mozesz kupic szybszy ram, ktory ‘zwolnni’ do obecnego - najlepiej odczytaj z kosci pamieci i kup taka sama (o takich samych parametrach)

ps. i zmien tytul, jesli chcesz podyskutowac w tym watku 8)

single ddr 200mhz na allegro wlasnie nikt takich nie ma. a co do kupna szybszych - nie bedzie w tym zadnych konsekwencji ze sie cos przepali ?