Zbyt duże zużycie ramu

http://img818.imageshack.us/img818/3941/j2i7.png

Co mam zrobić? Nigdy tak nie było, praktycznie 50% jest używane a w programach nie ma aplikacji które to zużywają.

Nie widzę tam niczego podejrzanego. RAM jest po to aby był używany.

Nic na tym screenie nie wygląda podejrzanie.

W Menadżerze zadań kliknij Show processes from all users (na dole) i sprawdź który proces zużywa najwięcej pamięci.

ile masz ramu? jaki system w jakiej wersji?

jak masz odpalona przeglądarkę i skyp to wcale nie wydaje mi się to dużo raczej normalnie

mam 4GB ramu, to nie możliwe, żeby to zajmowało aż praktycznie 2 gb, komputer się ścina czasami i nie wiem co się dzieje, może to przez ram

Możliwe ja przy włączonej przeglądarce i skypie mam zajęte 2.55 gb

Sprawdź to o czym pisałem w poprzedniej wypowiedzi.

Wstaw logi OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

też mam 4GB, system ma dostępne 3,3GB z samą włączona przeglądarką Firefox mam już 53% użycia ramu system Windows 7 Pro x64, system by ci się ścinał jak byś miał zajęte z 90% ramu czyli tu nie leży przyczyna

Jest to całkowicie normalne. Moją opinię poprę screenshoot’em z mojego systemu:

3FXtHfE7sUogEk0zV8BzjP

Czas pracy króciutki, ponieważ wczoraj restartowałem PC w celu WYŁĄCZENIA pliku wymiany

Ram jest od tego, aby był wykorzystywany jak najwięcej… W przypadku jego niedostatku, informacje które normalnie przechowywane były by w pamięci operacyjnej lądują w pliku wymiany (dlatego moja decyzja aby go wyłączyć ) co powoduje zwolnienie komputera przy znacznym użyciu pamięci RAM.

Teraz bez pliku pagefile.sys, mój system zmuszony jest do oczyszczania buforu pamięci ram :smiley:

Potestuję z tydzień i zobacze jak system będzie się zachowywał po tygodniowym braku restartu (przy bardzo aktywnym wykorzystaniu )

Jeżeli Twój system znacznie zwolnił, może być to również wina dysku.

Prosił bym o pobranie i uruchomienie darmowego programu HD Tune

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html

Po uruchomieniu przejdz do zakładki “Error scan” i wykonaj pełny skan dysku. Może to zająć nieco czasu w zależności od pojemności oraz szybkości dysku.

Po zakończeniu zrób screen z wynikiem testu, oraz przejdź do zakładki Health i sprawdz czy wszystko ma status “OK”

Jeżeli nie to również prosił bym o screena tej zakładki :slight_smile:

Pozdrawiam, Sebastian.