Zbyt dużo koloru czerwonego na filmach

Witam. Mój problem polega na tym, że przy oglądaniu filmów w formacie avi i mkv (innych nie sprawdzałem), nieważne w jakim odtwarzaczu, filmy mają za dużo czerwonego koloru. Wiem, że filmy nie są uszkodzone. Proszę o pomoc :slight_smile:

Do odkodowania filmów używasz ffdshow? Pogrzeb w jego konfiguracji. Zajrzyj też do ustawień karty graficznej do profili kolorów.

Sprawdź czy w monitorze nie masz ustawionego profilu do filmów i zresetuj jego ustawienia.

W monitorze nie mam ustawionego trybu do filmów, mój monitor nawet nie ma czegoś takiego jak tryby.

Nie wiem czego używam do odkodowania. Mam K-Lite Codec Pack. Znalazłem pewien sposób jak oglądać te filmy w normalnych kolorach, ale jest to trochę uciążliwe - włączam JetAudio, do playlisty dodaję film. Klikam film raz, i w okienku osadzonym pokazuje się CZERWONY film, stopuję go. Klikam film podwójnie, pojawia mi się okno pływające i widzę w nim NORMALNY film. Wniosek: gdy włączam dwa filmy równocześnie, jeden jest normalny, a drugi czerwony. Jakieś pomysły?