Zbyt duży film co by tu zrobić?

Witam! musze zmniejszyć objętość mijego pliku z klipami (mpg) z 780 na

600 albo jeszcze mniej, potrzebuje dobrego programu do takich rzeczy. Często mi sie zdaza ze np jakiś film nie mieści sie na 1 płycie bo o pare mega przegracza limit w nero co mnie bardzo denerwóje:)

:lol: .Z góry dzięki

Napisz dokładnie o co ci chodzi bo troche cie nie rozumiem

faktycznie można sie troche zakręcić :smiley: chodzi mi o program który by kompresował, zmniejszał np film który ma 650Mb na 350Mb no mozę troche przesadziłem :stuck_out_tongue:

Możesz użyć overburning i nagrać na płytę 700 mega znacznie więcej danych.

Poczytaj:

:arrow: Jak nagrać więcej danych

Przecież film 780 MB można nagrać na płytke 800 MB.

Można jeszcze film podzielić na części programem TMPGEnc.

Raczej takiego programu nie ma jedynie możesz zmienić format filmu na .rmvb po zmianie filmu na taki format film powinien być prawie o połowe mniejszy.

Dokładnie to jest rozwiązanie

:arrow: RMVB

Możesz skonwertować film do formatu .avi i ustawić w nim parametry tak aby był naprawdę malutki. Często jest używana zbyt wysoka jakość dźwięku. Najlepsza jest 112kbps.

Zapomniałbym powiedzieć jakim programem: najlepszy będzie Dr.DivX-trzeba wpisać numer seryjny i wygodnie ustawić parametry filmu, lub Virtual Dub darmowy, ale nie wiem, czy można w nim ustawiać jakiekolwiek parametry.

Zgadzam się z Spectator’em… Dr. DivX jest najlepszy… Możesz ustawić rozmiar docelowy pliku (np. 350 MB), a on już sam ustawi odpowiednie parametry. Niestety nie jest darmowy, ale chodzi przez 15 dni.

Pobierz go:

http://www.download.com/Dr-DivX-Video-Encoding-Bundle/3000-2194_4-10318469.html?tag=lst-0-1