Zbyt duży folder winsxs?

Witam.

Ostatnio postanowiłam oczyścić dysk C. Skorzystałam ze standordowego Oczyszczania dysku i CCleanera.

Trochę to pomogło.

Jednak zauważyłam, że folder windows zajmuje wyjątkowo dużo miejsca (ponad 12 GB), z czego tylko jeden z jego folderów winsxs aż 7 GB! !!

To więcej niż wszystkie inne foldery razem wzięte.

Czy to jest normalne??

Poza tym zauważyłam, po otowrzeniu tego folderu, że panuje tam straszny “bałagan”. Jest tam całe mnustwo folderów i plików, powrzucanych bez ładu i kładu (takie odnoszę wrażenie) których boję się ruszyć, żeby nie usunąć czegoś ważnego.

No własnie, jak rozpoznać co z kompa można usunąć a co nie?? Zdarzało mi się otwierać niektóre foldery o dziwnych nazwach, a tam: ten folder jest pusty.

Proszę o radę, zwłąszcza dotyczącą teog winsxs.

ania_zielona , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

http://www.pcworld.pl/news/151475/Na.co … ista…html

viewtopic.php?f=22&t=294578&p=1969887

No dobra… ściągnęłam sobie dodatek service pack 1 dla visty.

Ale gdy klikam na ściągniętą instalkę, wyskakuje mi komunikat:

Dodatek Windows Vista Serwice Pack 1 jest już zainstalowany.

Problem polega na tym, że ja nie mogę znaleźć tego programu na moim komputerze (jestem pewna, że nic takiego wcześniej nie ściągałam ani nie instalowałam), także nie mogę z niego skorzystać.

Czy to jakiś błąd??

Być może masz Vistę zawierającą już ten SP. Z tego co na forach wyczytałem powinnaś zostawić ten folder. Możesz też sformatować partycję systemową i zainstalować system od nowa - jeśli rzeczywiście mierzi Cię ten folder. Ale zostanie on utworzony ponownie i ponownie będzie konsekwentnie zapychany. Jeśli będziesz bawić się w usuwanie, w nim, plików na chybił trafił możesz mieć problemy z systemem.

ok. ponieważ tak czy tak udało mi się odzyskać z 6 GB, to zostawię ten folder w spokoju.

mam nadzieję, że zamim ten folder rozrośnie się ponad miarę (przecież miejsce na każdym dysku prędzej czy póżniej sie skończy! !!

dzięki za rady

ania_zielona