Zbyt głośna "głośność minimalna" w słuchawkach

Witam ,tak jak w temacie. Kupiłem słuchawki douszne firmy esperanza. Tanie, jakość zadowalająca (nie to co w chińskich - tło) I jak na słuchawki do telefonu przystało … brak regulacji głośności… 

Po włożeniu słuchawek do uszu i włączeniu muzyki na minimum i tak jest za głośno. Do spania dla mnie za głośno.

Polecacie jakieś rozwiązanie ? 

Słyszałem od kolegi ,że znalazł jakiś kod czy coś ,który daje mu możliwość lepszej regulacji głośności… 

Wyczytałem że program boeffla mi to umożliwi, ale niestety po zrobieniu wszystkiego co wymaga program wyskakuje wiadomość ,że mój kernej jest niezgodny z programem… 

Jakieś innne pomysły ?

Wypowiem się może nie tyle w kwestii pomysłu na rozwiązanie a w kwestii wytłumaczenia tego zjawiska.

Bezpośrednią przyczyną tej dużej głośności jest bardzo mała impedancja (opór) słuchawek.

 

Dobre słuchawki i głośniki mają wmontowane silne magnesy i odpowiednią do tego ilość zwojów w cewkach co przekłada się bezpośrednio na wysoką jakość dźwięku oraz na wysoką impedancję.

 

Oczywiście im wyższa impedancja słuchawek/głośników tym niższa będzie głośność dźwięku przy tej samej głośności ustawionej na wyjściu źródła (w twoim przypadku w telefonie) ale jednocześnie będzie się to przekładać na wierniejsze odwzorowywanie dźwięków czyli jakość.

 

Nie chcę cię tu urazić ale jeśli słuchawki firmy Esperanza mają dla ciebie jakość akceptowalną to chyba nigdy nie słyszałeś naprawdę dobrej jakości dźwięku - ja przy tej klasie sprzętu (podejrzewam że na opakowaniu nawet nie napisali jaką impedancję mają te słuchawki ani ich zakresu przenoszonych częstotliwości) czuję że głuchnę i nie słyszę połowy dźwięków z muzyce.

 

Jeśli chcesz usłyszeć dźwięk w jakości przynajmniej akceptowalnej i nie chcesz ogłuchnąć to proponuję ci zastanowić się nad zakupem czegoś porządniejszego.

Należy zwracać uwagę na pasmo przenoszenia (dobre mają przynajmniej 20Hz-20kHz ale producenci taniochy często w tej kwestii klamią) oraz na impedancję (ja mam słuchawki o impedancji 56 Ohm ale to już sprzęt z wyższej półki).

Sugerowałbym ci zacząć od słuchawek firmy Philips które są raczej w miarę normalnej jakości w odróżnieniu od Esperanzy i innych takich producentów.