Zbyt jasny obraz na ekranie monitora

Mam klopot z jasnością monitora. Gdy ładuje się sytem wszytsko jest OK, gdy kolo zegarka pojawia się ikonka ATI ekran nagle się rozjaśnia, staje się bardziej pastelowy (czy jak to inaczej nazwac). Problem zaczał się gdy grałem w ET i nagle sie wylaczyla gra, i wyświetliło komunikat, że był problem ze sterownikiem ale już został rozwiązany. Jednak po każdym ponownym uruchomieniiu komputera, monitor jaśnieje :frowning: co z tym zrobić

taki mam kpmputer http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ … 2#zakladki

proszę o pomoc

z gory dziękuję i pozdrawiam

//

edit: temat poprawny wg polonisty :wink: koniec docinków ![-o<

Przywróć ustawienia kolorów, jasności w panelu sterowania kartą.

sprawdź w sterowniku Power Saver jak masz ustawione profile. Prawdopodobnie masz profil domyślny ustawiony tak by monitror świecił najjaśniej jak może :wink: Toshiba ma swoje sterowniki do pełnego zarządzania energią które bardzo łatwo się konfiguruje.

tyle tylko, to na pewno załatwi sprawę, specu ?

Myślę, że to nie jest wina właśnie tej jasności, którą sie ustawia w Opcjach Zasilania. Bo jak ja zmniejsze to wyswietlany obraz poprostu jest bardziej szary, a nie chodzi o to. Po prostu wcześniej był bardziej intensywny, a teraz wygląda tak jakby na nadmiar bieli.

Jakieś inne sugestie?

Przecież czytając temat tego wątku, jaki sam wymyśliłeś, można wywnioskować to, co ja wywnioskowałem. :stuck_out_tongue:

Nie “specuj” mi tutaj, bo sam nie umiesz nazwać poprawnie tematu i potem masz pretensje do kogoś, kto zrozumie to tak, jak napisałeś. =D>

Co do jasności obrazu, to wiem jak ustawić ją w panelu sterowania nVidia (czyli jestem specem) , bo takowej karty jestem posiadaczem. :slight_smile:

Jako że jestem z wykształcenia polonistą (komputerowcem z zamiłowania) podpowiem, jak powinien brzmieć tytuł tego wątku: “Zbyt jasny obraz na ekranie monitora”. Chyba, że jesteś obcokrajowcem, to wybaczam błąd. :stuck_out_tongue:

Takich rzeczy nie rozprawia się na publicznym forum w dziale technicznym.

crimlee , proszę poprawić temat na konkretny używając opcji Edytuj

dzięki za wskazówki, sam sobie poradziłem. Dla zainteresowanych:

Dwuklik na ikonke ATI koło zegarka, Graphic setings->color-> Reactive ATI color controls

Pozdrowiam