Zbyt jasny obraz po formacie

Witam,

Mam problem z monitorem/obrazem. Wczoraj formatowałam komputer i instalowałam Windows Vista w miejsce XP. Skasowały mi się ustawienia monitora. Przyciski na nim niewiele dają, bo kontrast jest zbyt wysoki.

test.png

tu powinny być zarysy cyfr na białym tle, ale u mnie jest to jednolite białe pole.

To samo tu:

kal_w.gif

Jak to ustawić? Nie bardzo jestem obeznana w Viście i jej ustawieniach :confused:

Zainstaluj sterowniki dla chipsetu (znajdującego się na płycie głównej) + dedykowane dla Twojej karty graficznej.

PS. Co to takiego "po “formacie”? :wink:

… a następnie zajrzyj we właściwości sterownika i ustaw parametr gamma po bożemu.

To jest spokojny okres czasu zanim problemy ze sprzętem / oprogramowaniem przerosną użytkownika. :slight_smile:

Dzięki za szybką odpowiedź, zaraz zabieram się do działania :slight_smile:

dokładnie tak :smiley:

EDIT:

Znalazłam sterowniki do karty (gefroce 5500-staruszek), ale Panel kontorlny Nvidia nie ma opcji gamma/jasność/kontrast :confused: Moge w jakiś inny sposób to skonfigurować?

Jako że win 7 jest praktycznie identyczny jak vista to Panel Sterowania -> Ekran -> Kalibracja

niestety, nie ma czegoś takiego :?

W takim razie może masz to w innym miejscu. Spróbuj wpisać w pomocy lub sprawdzić w Ekran ->Ustawienia zaawansowane -> Zarządzanie kolorami.

Jak nie znajdziesz to pobierz coś z sieci np stąd http://programy.computerworld.pl/kategoria/pc_215/Narzedzia.systemowe/Kalibracja.monitora.html

lub jak korzystasz z Photoshopa to powinieneś mieć Adobe Gamma.

Może też spróbować zresetować ustawienia monitora jak masz taką możliwość i zacząć od nowa, ale jak napisałaś może to nic nie dać.

Niestety, ale chyba moja karta graficzna nie odpowiada wymaganiom Visty, bo pod XP wszystko chodziło idealnie i miałam więcej opcji w panelu sterowania Nvidii. Nie pozostaje mi nic innego jak z powrotem postawić XP.

Dziękuję za wszytskie odpowiedzi i myślę,że można zamknąć temat