Zbyt jasny obraz wyświetlacza lcd w laptopie

Witam

posiadam laptopa HP 6540b. Do niedawna myślałem, że on po prostu ma dosyć jasną, zalatującą niebieskim kolorem matrycę.

Ostatnio uruchamiałem u siebie jednak 3dmarka 2005 i przestawił on kolory - wszystko stało się bliższe rzeczywistości, bez przesadnej jasności czy niebieskiego - ze zmiany przypadkowej byłem bardzo zadowolony.

Niestety po kilku ponownych uruchomieniach wszystko wróciło do normy, a teraz już system na to nie reaguje.

Uznałem jednak, iż chyba coś tu zależy od systemu.

Dzisiaj sprawdzałem jak to wygląda na Linux Mint 9 oraz Ubuntu 10 i… rzeczywiście! Na obu tych systemach obraz jest taki, jak po przestawieniu w windowsie po uruchomieniu 3dmarka (bez przesadnej bieli nie niebieskiego).

Tak więc to wina windows 7 x64, że jest jak jest…

Kalibrując z poziomu panelu sterowania kolor można w sumie jedynie gammę zmieniać i nijak nie można tego dopasować.

Co więc mogę zrobić? W ogóle ktoś spotkał się już z czymś takim?

Czy masz zainstalowane jakieś dodatkowe sterowniki do karty graficznej? Jeśli nie, zainstaluj. Z pewnością będzie opcja konfiguracji obrazu.

Oczywiście, lap ma Radeona HD4450 i zainstalowane mam najnowsze dostępne Cataclyst’y do niego.

Co prawda mogę konfigurować, ale nie bardzo idzie “trafić” w te odpowiednie ustawienia :slight_smile:

W wypadku Mint’a i Ubuntu były wrzucone i włączone własnościowe od AMD/ATi ale nawet bez nich obraz był ok.

Poza tym w panelu Cataclyst na Linuxie wszystko jest domyślne (tak samo jak na Windowsie), a obraz wygląda lepiej.

Nie ma klawiszy funkcyjnych do ustawiania jasności? W laptopach z reguły są.

Można też spróbować zmienić w opcjach zasilania czy ustawieniach mobilności (w menu start).

Tu nie chodzi o jasność jako taką, bo to oczywiście można regulować, ale raczej schemat kolorów.

Próbowałem zmieniać profile ICC, ale system w ogóle nie reaguje na zmiany tej opcji.

a w Panelu sterowania=>Ekran=>Kalibruj kolor próbowałeś ustawiać ? Bo u mnie oprócz gammy to i kolory składowe RGB się da dopasowaćhttp://img688.imageshack.us/img688/8683/przechwytywanie2g.png

Przeczytałeś w ogóle mój pierwszy post?

No właśnie przeczytałem i się dziwię bo likwidowanie niebieskiej ,zielonej czy tez sraczkowatej dominanty to się właśnie tym załatwia a cała resztę z kontrastem w CCC załatwisz