Zbyt mała pamięć karty zintegrowanej

Chciałbym mieć 1GB na tej karcie. Proszę o pomoc czy da się jakoś w biosie to zmienić czy gdzieś w ustawieniach

Wymień laptopa. :wink:
A tak na poważnie, 8510G to integra w laptopowych prockach AMD jak kojarzę.
w przypadku braku pamięci dedykowanej, korzysta ze współdzielonej. W obu przypadkach jest to RAM laptopa, innymi słowy fizycznie nic nie zmienisz. Jest taka opcja w biosie, przynajmniej powinna być w advanced, czy jako video memory.

Zysk wydajności wyniesie jednak dokładnie 0 procent lub będzie ujemny, zabierając pamięć dla systemu obniżasz wydajność, a ta “karta graficzna” jest takim złomem, ze jej i 10 GB VRAM by nie pomogło. O grach które wyszły po 2015 r. możesz zapomnieć, wcześniejsze zaś na 0,5-1 GB chodziły OK. Patrząc z drugiej strony to nawet gdyby karta była lepsza pozostaje kwestia procesorka- z domu spokojnej starości, który gier z ostatnich 5 lat nie uciągnie.

1 polubienie

Przeszukalem cały bios niestety nic takiego nie znalazłem. Ale na Youtube widziałem filmik z tą grafiką i miały 1Gb więc nie wiem dlaczego ja mam tylko 700mb

Bo tak ustalił producent, nie we wszystkich laptopach jest możliwość zmiany.
Akurat miałem możliwość zerknąć do rodziców i tam to samo. W zakładce main na sztywno o,5 GB. Podobne w moim “służbowym” Lenovo. Może w nowszych Biosach dałoby się zmienić, ale nie widzę sensu. W desktopie mam APU, które mimo wydajności 2x Twoja ma bazowo 0,5 ustawione. W grach zaś rzadko zbliżało się do 1 GB.

Czyli da się coś zrobić czy jednak trzeba tak zostawić jak jest?

Możesz próbować np. aktualizacji na nowszy BIOS producenta, ale ja bym tego nie ruszał. Jeżeli jakaś gra “krzyczy”, ze masz za mało pamięci, to sprawdź, czy Twoja karta (i procesor) zbliża się przynajmniej do minimalnych wymagań. Ew. podaj tytuły i rzuce okiem w wolnej chwili. Aktualizacja BIOSu to zawsze jest trochę więcej ryzyka od grzebania w Windowsie- przerwa prądu i masz cegłę zamiast laptopa. :wink:

Ja gram w GTA V i ogólnie czasami są jakieś spadki fps ale tylko ze właśnie mam 700mb a nie 1gb bo jak patrzę w ustawienia obrazu w GTA to mam 900/700 mb czyli zajęta jest cała karta +200 mb. Już wchodzę w GTA więc zaraz zdjęcie wysle

Pamięć masz udostępnioną dynamicznie, tyle ile potrzeba aktualnie, to co pokazuje panel windowsa nie znaczy że masz jej max te 700MB z groszem.

1 polubienie

To też zależy od fizyki, przy stuknięciach, wybuchach, miastach, spadki będą.
Jedyne co możesz spróbować, gdybyś miał białe plamy zamiast tekstur, to dodanie SSD.
Druga sprawa: ile masz RAM i w jednej czy 2 kościach?
Trzecia sprawa temperatury.
PS detale masz niskie, si?

Temperatury procka i karty około 50-60°C Ram to dwie kości do 4 gb i sąd próbowałem bo mam ale coś nie działa nie wiem czemu potem jeszcze raz spróbuje coś z nim zrobić

Czyli więcej nie ugrasz. :wink: Możesz tylko jeszcze wrzucić w Google ultra low laptop games optimization - była taka stronka i programik, który “kasował” cześć niepotrzebnych opcji np. cienie i kilka klatek dawał.

A nie da się tego zmienić żeby nie było dynamicznie tylko od razu jakiś limit się postawi lub coś?

Jak postawisz limit, to będzie gorzej.
Problemem nie jest pamięć.
Problemem jest karta, która nie spełnia minimalnych nawet wymagań.
Jedyne rozwiązanie, to właśnie cięcie opcji graficznych na jeszcze niższe.

G3D Mark Rating
As of 4th of January 2020 - Higher results represent better performance
GeForce 9800 GT 707
Radeon HD 8510G 498
PassMark Software © 2008-2020

1 polubienie

Mi chodzi o to żeby mieć 1gb na karcie. Tutaj wysyłam film na Youtube w jakimś momencie pokazuje ustawienia i ma 1000mb z groszem

Z tego co ja się orientuję to GTA V jest bardziej grą procesorową niż “graficzną” i w tym przypadku więcej wymaga się od wydajności samego procesora niż grafiki.

… ale to nic nie da.
Masz tu Video, integra Vega 8 jest 3-4 razy mocniejsza od Twojej, a różnice pomiędzy 256 MB a 2 GB RAM wynoszą 2%?

Jedyny przypadek gdyby to miało sens, to zapełnienie większości RAM przez grę, ale wtdy odbierając RAM grze na rzecz karty i tak obniżysz wydajność.

1 polubienie