Zbyt mała wydajność procesora - problemy ze skype

(Szantyr) #1

Witam. Parę tygodni temu kupiłem laptopa HP 255 E1-1500M.

Rodzina w Polsce, ja na tymczasowym uchodźstwie, także HP-ek miał spełniać tylko jedno zadanie - częste korzystanie ze skypa.

Nie jest to wyszukany sprzęt, ale wydawać by się mogło, że zwykłej rozmowie podoła. Niespodzianka! Nie podołał.

Objawy to przede wszystkim ciągłe zawieszanie się obrazu i głos dochodzący do mnie z opóźnieniem. Mniej dokuczliwe to dziwne szumy pojawiające się w niespodziewanych momentach.

Przypuszczam, że nie jest to wina skypa i internetu, tym bardziej że poprzedni komputer (Asus F5N) w tym samym pomieszczeniu,korzystając z tego samego neta - sprawował się bez zarzutu.

Sprzętu, który mam na obczyźnie też bym nie obwiniał (Dell Inspiron 5520).

Z tego co mi przekazano CPU procesora po włączeniu skypa wynosi 98-100%. Czy to jest normalne?

Po wyłączeniu WSZYSTKICH programów CPU spada do 40-46%. Dla mnie to jeszcze dziwniejsze.

Proszę o pomoc. Co zrobić, aby rozmowa toczyła się w miarę przyzwoitych warunkach? Czy można jakoś zwiększyć wydajność procesora, a może zalecany byłby format laptopa?

Przedstawiam podstawowe dane komputera i niestety muszę uprzedzić,że niemożliwe (przynajmniej na razie) będzie pokazanie raportu OTL .:

Procesor : AMD  E1-1500 (2 rdzenie, 1.48 GHz, 1 MB cache)

Chipset : AMD A60M (Hudson-M2)

Pamięć RAM : 2 GB (SO-DIMM DDR3, 1066 MHz)

Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM 8 GB

Dysk twardy 500 GB SATA 5400 obr.

Karta graficzna : AMD Radeon HD 7310

Kamera internetowa : 1.0 Mpix

Dźwięk : Wbudowane głośniki stereo, wbudowany mikrofon, zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

(JNJN) #2

Może być wiele problemów zarówno sprzętowych jak i systemowych:

1 sprzęt

• przegrzewanie

• problem dysku

• uszkodzenia na płycie

• inne

2 oprogramowanie

• zawirusowany

• zaśmiecony system

• sterowniki

• może przeinstalowane Skype coś da, zastosowanie starszej wersji

• inne

A co w tym dziwnego? zmniejsza się obciążenie CPU.

(Szantyr) #3

Dziwi mnie wysokość tego parametru. Wydaje się on zbyt wysoki przy wyłączeniu wszystkich aplikacji.  

(JNJN) #4

Może być zawirusowany,inne.

(Przemek18) #5

Prawdopodobnie ma za mało pamięci ram przy 2gb ramu i komputer nie daje sobie radę ze skypem proponuję dołożyć 2x2gb ram powinieneś odczuć poprawę 

(Szantyr) #6

Ok. Dzięki. Zacznę od instalacji starszej wersji. Jeśli nie pomoże to: I - odwirusowanie, II - format, III - zwiększenie pamięci, IV - do "żyda". 

(system) #7

Racja! Ponad 40% użycia procesora "na luzie" stanowczo za dużo. Przyczyn może być masa. Głównie procesy zachodzące w tle. Z tego, co zamierzasz, proponuję reinstalację systemu ("format"), jeśli laptop był używany i nie dokonano po kupnie całkowitego wymazania partycji (poza Recovery) i reinstalki oryginalnego (nalepka!) systemu.