Zbyt mała wydajność procesora - problemy ze skype

Witam. Parę tygodni temu kupiłem laptopa HP 255 E1-1500M.

Rodzina w Polsce, ja na tymczasowym uchodźstwie, także HP-ek miał spełniać tylko jedno zadanie - częste korzystanie ze skypa.

Nie jest to wyszukany sprzęt, ale wydawać by się mogło, że zwykłej rozmowie podoła. Niespodzianka! Nie podołał.

Objawy to przede wszystkim ciągłe zawieszanie się obrazu i głos dochodzący do mnie z opóźnieniem. Mniej dokuczliwe to dziwne szumy pojawiające się w niespodziewanych momentach.

Przypuszczam, że nie jest to wina skypa i internetu, tym bardziej że poprzedni komputer (Asus F5N) w tym samym pomieszczeniu,korzystając z tego samego neta - sprawował się bez zarzutu.

Sprzętu, który mam na obczyźnie też bym nie obwiniał (Dell Inspiron 5520).

Z tego co mi przekazano CPU procesora po włączeniu skypa wynosi 98-100%. Czy to jest normalne?

Po wyłączeniu WSZYSTKICH programów CPU spada do 40-46%. Dla mnie to jeszcze dziwniejsze.

Proszę o pomoc. Co zrobić, aby rozmowa toczyła się w miarę przyzwoitych warunkach? Czy można jakoś zwiększyć wydajność procesora, a może zalecany byłby format laptopa?

Przedstawiam podstawowe dane komputera i niestety muszę uprzedzić,że niemożliwe (przynajmniej na razie) będzie pokazanie raportu OTL .:

Procesor : AMD  E1-1500 (2 rdzenie, 1.48 GHz, 1 MB cache)

Chipset : AMD A60M (Hudson-M2)

Pamięć RAM : 2 GB (SO-DIMM DDR3, 1066 MHz)

Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM 8 GB

Dysk twardy 500 GB SATA 5400 obr.

Karta graficzna : AMD Radeon HD 7310

Kamera internetowa : 1.0 Mpix

Dźwięk : Wbudowane głośniki stereo, wbudowany mikrofon, zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

 

Może być wiele problemów zarówno sprzętowych jak i systemowych:

1 sprzęt

  • przegrzewanie

  • problem dysku

  • uszkodzenia na płycie

  • inne

 

2 oprogramowanie

  • zawirusowany

  • zaśmiecony system

  • sterowniki

  • może przeinstalowane Skype coś da, zastosowanie starszej wersji

  • inne

 

 

 

A co w tym dziwnego? zmniejsza się obciążenie CPU.

Dziwi mnie wysokość tego parametru. Wydaje się on zbyt wysoki przy wyłączeniu wszystkich aplikacji.  

Może być zawirusowany,inne.

Prawdopodobnie ma za mało pamięci ram przy 2gb ramu i komputer nie daje sobie radę ze skypem proponuję dołożyć 2x2gb ram powinieneś odczuć poprawę 

Ok. Dzięki. Zacznę od instalacji starszej wersji. Jeśli nie pomoże to: I - odwirusowanie, II - format, III - zwiększenie pamięci, IV - do “żyda”. 

Racja! Ponad 40% użycia procesora “na luzie” stanowczo za dużo. Przyczyn może być masa. Głównie procesy zachodzące w tle. Z tego, co zamierzasz, proponuję reinstalację systemu (“format”), jeśli laptop był używany i nie dokonano po kupnie całkowitego wymazania partycji (poza Recovery) i reinstalki oryginalnego (nalepka!) systemu.