Zbyt małe czcionki w Firefox na Ubuntu

Osobiście mi nie pasują czcionki domyślne w Ubuntu. Są dla mnie zbyt małe:

Screen: af826a08a47e2008m.png

Po powiększeniu: 319d4d858225c2a5m.png

Jak widać po lewej stronie druk rozmazuje się i nachodzi się, a co za tym idzie strona się wydłuża niemiłosiernie.

Ustawienia: 2f300b79d60645a8m.png

Mógły ktoś pokazać własne ustawienia w swoim ubuntu, żeby to normalne miało ustawienia tak jak w windows podobnego, których sam używa?

Sorki za stronę, ale ona to najlepiej obrazuje.

Ja mam takie same ustawienia i jakoś moje czcionki wyglądają lepiej, no wyraźniej (tak jak na Windzie). Może dlatego ze mam rozdzielczość, aż na 1280x1024. Pobaw się ustawieniami czcionek i wybierz tą, które najlepiej Ci pasuje.

Pozatym: http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=110861

No właśnie bawię się i nie mam już nie mam sił.

Jakieś inne pomysły dlaczego tak jest?

Spróbuj ustawić na Arial, i delikatnie zwiększyć ich rozmiar.

Jak nie zmienię minimalnego rozmiaru czcionki to i tak nic się nie zmieni w rozmiarze. Tu wybór czcionki nic nie ma do tego.

To może monitor co ma do tego i trzeba coś inaczej ustawić: LG FLATRON 776FM (CRT-0)

A zrobiłeś restart przeglądarki po tych ustawieniach?

Nie raczej monitor nic do tego nie ma…

EDIT:

prawidlowe-ustawienie-czcionek-firefox-ubuntu-t360981.html :?: Tamte porady nie pomogły?

Niestety, próbowałem wszystkiego.

Problem powiązany prawdopodobnie zbyt starą kartą graficzną itd rozruch-zamkniecie-ubuntu-blad-upslash-video-mode-t361536.html , jak również sprzętem.

Na tą chwilę musiałem powrócić do XP, żeby nie stracić wzroku, bo naprawdę było to męczące się takie wpatrywanie.

Dzięki za pomoc.

Chillout , w swoim poprzednim wątku wspominałeś, że zainstalowałeś standardowe czcionki z systemu Windows. W jaki sposób to uczyniłeś? Poprzez instalację odpowiedniego pakietu? Jeżeli tak, to tutaj może być pies pogrzebany.

Spotkałem się kilka razy z sytuacją, że nawet po instalacji czcionek MS z pakietu msttcorefonts, ich wygląd w aplikacjach dalej ma wiele do życzenia. Proponowałbym żywcem skopiować czcionki z katalogu C:\Windows\Fonts.

Nieprawidłowa rozdzielczość była ustawiona w monitorze i dlatego był problem z czcionkami. :stuck_out_tongue:

I jest teraz super :slight_smile:

Dzięki za pomoc.