Zbyt małe okienka minimalizacji itp. w Windows XP


(Macek Kamil1) #1

Witam

 

Od sformatowania Windowsa XP mam dziwny błąd, ponieważ okienka w których jest opcja zminimalizuj itp. są strasznie małe. Zarówno czcionki też są jakieś inne. Możliwe, że jest to mój błąd, ponieważ chciałem zmienić czcionkę w Windowsie XP na inną i możliwe, że coś zrobiłem. Na dole zamieszczam link do screeshotów. Oto link: http://imgur.com/pSoFgTe

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

Pozdrawiam.


(Agatonster) #2

Kamil15326

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Atis) #3

Ustaw na chwilę Styl klasyczny Windows.


(ybu) #4

jak wyżej( Atis) +  http://www.youtube.com/watch?v=u_foyxxnEy4    - przyciski paska tytułowego (dostosuj sobie rozmiar)


(Bogdan_G) #5

To widok normalny. Po formacie i reinstalacji, zainstalowałeś sterowniki, pewnie z płyty. Pewnie też wyświetliło się po zainstalowaniu sterowników, że została dostosowana rozdzielczość natywna ekranu. Screen jest wyraźny, więc na to wskazuje. Też wyświetliło i u mnie takie okna. Można je rozciągać do własnych potrzeb i ustawić we właściwościach ekranu, widok, zaawansowane - aktywny pasek tytułu, czcionka np Verdana rozmiar 13, albo 14. Tak samo ustawić nieaktywny pasek tytułu. Potem OK i zastosuj.

Także można zejść z rozdzielczości na średnie. Wtedy okna będą większe i czcionka większa. To klikasz prawym przyciskiem na ekranie i wybierasz właściwości grafiki. Trzeba pamiętać o proporcji ekranu. U mnie to zejście z natywnej rozdzielczości wygląda tak: