Zbyt mało fps w grach

Witam posiadam sprzęt intel core duo e8400 2x 3.0ghz 4GB RAM i karte graficzną gt 9800 1gb.
Gdy włączyłem lola w grze miałem po 20fps co nie powinno występować przy tym sprzęcie.
Dziwi mnie też nie zmienna temperatura karty która wynosi 40 stopi czy to przy samym pulpicie czy w grze.

Jeszcze raz - w czym problem? i czym to sprawdzasz? Najnowsza Aida64 ,zakładka komputer i czujnik lub GPU-Z lub coś z czujnikiem karty?

Niech zgadnę, masz Windows 10 tak ? Bo ostatnio problemy tylko w nim się nasilają. Napiszę więcej. Mulący system na dyskach HDD i SSD (u większości, ale nie u wszystkich), dziwne zachowanie się rdzenie multirdzeniowych procesorów (częste wstrzymanie losowych rdzeni), czy też dłuższe włączanie się sprzętu. Nasilone w Creators Update. A mało tego aktualizacja chipset nic nie chce wnieść. Myślę, że MS nadal nie rozwiązał problemów z W10. Mało FPS - spróbuj obniżyć niektóre parametry ustawień w grach. Wyłącz rozmycia, synchronizacje pionowe, etc.

gpu-z i hwmonitor

Mam win7 a problem w tym ze na gorszej karcie (czyt. gt 610) miałem na tych samych grach dobre fpsy np w lolu po 70fps. Dodam ze gdy włączyłem test graficzny FurMark obraz posiadał 1-2fpsy a użycie karty było w granicach 5% temperatura też stała przy 40 stopniach. Wyglądało jak by karta nie używała swojego potencjału

A reinstalacja sterownika graficznego pomoże ?

Próbowałem i nic ;/

Może to być wina zasilacza?

Sprawdź taktowania karty podczas grania. Powinno być 600MHz dla rdzenia, 900MHz dla pamięci i shadery 1500MHz. Możesz wykorzystać do tego GPU-Z i zapis do logu. Możliwe, że jest coś nie tak z kartą graficzną. 9800GT to dziadek, w dodatku to awaryjna seria.

Zapomniałem do pisać ze karta ma dodatkowe zasilanie po podłączeniu jego gdy chce właczyć gre komputer sie wyłącza. Ale gdy odepne je gry sie włączają ale chodzą tak jak pisałem bardzo słabo
Dlatego pytam czy moze to być problem z zasilaczem

Zasilacz, albo karta, choć bardziej wygląda na zasilacz. Skoro podłączasz zasilanie na dodatkowym kablu i wywala, to bez tego nie ma prawa karta dzialac jak należy. Dziwi mnie, że w ogóle daje jakiś obraz, chyba, że monitor podłączasz do zintegrowanej i wtedy problem się wyjaśnia. Zostaje Ci albo pożyczenie zasilacza i test i potem ew. kupno własnego, albo wymiana karty na taką bez dodatkowego zasilania. W następnych generacjach karty dodatkowego kabla nie potrzebowały ale dawały podobną wydajność przez mniejszy ogólny apetyt na prąd. Niestety nie ma pewności czy taka karta zadziała na pewno, bo na nowej wersji PCIe prąd ze slotu jest większy.

Podłaczony mam do karty przez przejściówke z dvi na vga nie jest podłączona do zintegorwanej bo kazdy program mi czyta tą karte

Czyli opcje dwie, albo karta jest uszkodzona i działa tylko na obniżonym taktowaniu i w 2D albo zasilacz zbyt słaby, aby ją uruchomić. Bardziej obstawiam opcje nr 1. W każdym razie czekają cie wydatki i na pewno tak starymi kartami się nie interesuj. Minimum to Fermi.

taktowanie przy przeglądare ma nastepujące
Rdzeń-600
Pamieć-500
Shadery-1500

Zasilacz mam 350w ibox

Czyli karta nie pracuje na pełnych osiągach. Wtyczki zasilającej nie podłączysz, bo twój zasilacz jej po prostu nie ma. Można co najwyżej kombinować z przejściówką z molex, co w tym wypadku niekoniecznie bym polecał (stary, niskiej jakości słaby PSU).
Aby doprowadzić komputer do ładu, albo kupujesz nowy zasilacz albo testujesz grafike na lepszym zasilaczu, aby upewnić się czy jest sprawna. Ewentualnie kupujesz inną o niskim TDP, która nie będzie tak prądożerna jak 9800GT.

mój zasilacz ją ma tyle ze jak ją podłącze to gdy włączam gre to wywala kompa więc raczej zasilacz wadliwy prawda?

Tutaj nie uzyskasz pewnej odpowiedzi, dopóki nie sprawdzisz karty pod innym zasilaczem.

Oki Dzięki wszystkim za pomoc