Zbyt wolno działający dysk podczas kopiowania

Mam problem z dyskiem twardym który znajduje się w obudowie zewnętrznej i podłączony jest poprzez USB.

Chcę przenieść z jednego folderu do drugiego (oba na tym samym dysku) waga plików to 20GB czas kopiowania to ponad 1h.

Sprawdzając szybkość - Hd Tach 3.0 - pojawia się 30MB

więc wychodzi, że 20GB powinno się skopiować w 10 minut.

Skąd ta różnica ??

Ma coś z tym wspólnego ustawienie w biosie High Speed albo Full Speed ??

Pozdrawiam.

dysponujesz dyskiem twardym podpiętym przez usb - posiadasz usb 1.1 czy 2.0, urządzenie jest zgodne z usb 2.0??

to jest parametr tzw. burst speed, definiuje prędkość transferu jaką osiąga urządzenie w czasie krótkiego odcinka czasowego i jest zawsze wyższy niż rzeczywista prędkość przesyłu danych (średnia prędkość)

rozumiem że kopiujesz w obrębie tego samego dysku usb, nie przenosisz (chyba że przenosisz na ten sam dysk ale inną partycję). w takim wypadku dane są kopiowane do pamięci komputera a potem ponownie wysyłane do urzędzenia przez usb. niestety czas trwania tego procesu jest długi :slight_smile: nie ma się czemu dziwić.

Posiadam USB 2.0 i urządzenie jest z nim zgodne.

Tak kopiowanie jest w obrębie tego samego dysku, tej samej partycji - po prostu przekopiowanie z jednego do drugiego folderu.

Na innym komputerze kopiuje się 15 minut (komputer jest słabszy od mojego) a u mnie tak jak pisałem 1h.

a zatem wygląda na to że u ciebie urządzenie pracuje w standardzie usb 1.1, zajrzyj do biosu i sprawdź czy oby na pewno usb 2.0 compliant (lub podobnie) jest włączone.

W biosie wszystko jest ok. Kompletnie nie wiem co to może być bo 2-3 godziny temu na innym komputerze na uczelni komputer z jednego na drugi dysk przekopiował 20 GB w ciągu 15 minut a tutaj przeniesienie z katalogu do katalogu trwa 1godzinę…