Zbyt wolny wskaźnik myszy

Pogrywam sobie w nowego Quake’a; czytałem, że warto ustawić w opcjach systemu myszy maksymalnie 6/10, powyżej tej wartości pomijane są piksele i faktycznie różnicę czuć w grze, a więc działa. Problem w tym, że moja myszka ma 400 dpi, przez co 6/10 jest dla mnie wyraźnie wolne. Czy istnieją jakieś sposoby, by wskaźnik poruszał się szybciej, jednocześnie zachowując ustawienia systemowe?

W samej grze nie masz możliwości ustawienia czułości myszy?

W samej grze muszę mieć sens bardzo wolny, w systemie jednak preferuję szybką pracę.

A jak z softem do myszki? Nie ma tam może w nim jakiś profili dla aplikacji?

Zostaje Ci albo wymiana myszki na taka ze zmiennym DPI, albo stworzenie makra, które będzie zmieniało czułość myszki.

Nie mam żadnego softu, posiadam klasyka wmo 1.1a :stuck_out_tongue: Swoją drogą myszka jest świetna do szybkich fpsów, nawet po dziś dzień.

Jak się robi tego makra?

reg add “HKCU\Control Panel\Mouse” /v MouseSensitivity /t REG_SZ /d 20 /f

Tworzysz dwa pliki .bat z powyższą linijką. W tym wypadku 20 to wartość maksymalna, 1 to minimalna. Pozostaje do omawianego .bat dodać komendę uruchomienia quake. Tym sposobem najpierw zmieniana jest czułość, a potem odpala się quake. W druga stronę możesz sobie stworzyć osobny .bat zmniejszający czułość. Istnieje możliwość stworzenia takiego pliku bat, który co chwilę będzie sprawdzał czy proces quake jest uruchomiony. Jak go nie wykryje to zmieni czułość i się zamknie. Ale to wyższa trochę szkoła jazdy.

Albo takim czymś jak X-Mouse Button Control.

A tym dało się zmieniać czułość? Używałem go do podmiany klawiszy myszki, ale nie wiem czy dałoby się jakoś przypisać do tego komendy.

Da się… ma masę opcji… hehe z niektórymi trzeba ostrożnie, bo można w sieciowych grach złapać baniora za używanie makr itp :wink:
https://www.pcformat.pl/Tresura-gryzonia,a,3211,strona,1

1 polubienie

Faktycznie. Nawet przełączanie się klawiszami jest. Ja pamiętam tylko, że autofire sobie robiłem kiedyś. Za to lecą bany, ale kluczem jest odpowiednie dobranie odstępów. Chyba tym programem to robiłem, bo to było dawno i kolegów chciałem kosić w sieciowych FPS… Teraz jestem grzeczny i już tak nie kantuję…

Też używałam go dawno temu nagminnie w grach. Szkoda, że pod linucha nie ma czegoś podobnego. Przydało by mi się nawet i do codziennej pracy.

Fajny programik, ale jak to teraz ustawić? :innocent:

A szukaj po sieci. Poradników jest od groma… zwłaszcza na YouTube :slight_smile: