Zbyt wysoka temperatura CPU


(Dennis Truestory) #1

Witam,


(Dimatheus) #2

Dennis.truestory , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(bart86) #3

nie odczujesz tego ręką, procesor wyraźnie się grzeje, możesz sprawdzić to innym programem jak coretemp albo occt


(neXt___) #4

Jakaś konkretna pasta i chłodzenie?

Raczej zły dział


(Dennis Truestory) #5

Oto wyniki obu obrazów, a jeśli nie ten dział to gdzie mam go umieścić?

00256102335621498011_thumb.jpg

29676567456247945739_thumb.jpg


(adamok) #6

Po zakończeniu testu w OCCT powinno ci wyskoczyć okienko z plikami, dodaj te pliki tutaj, z załączonych przez ciebie wyżej screenów nic nie wynika. 

Posiadasz prawdopodobnie procesor ze zintegrowaną grafiką, dlatego jeśli włączysz grę bardzo szybko się nagrzewa ( GPU prawdopodobnie nie jest osobnym elementem na płycie głównej ).

Ogólnie jeśli laptop już nie posiada gwarancji i masz trochę zdolności manualnych możesz spróbować go wyczyścić. Lecz zalecałbym oddanie sprzętu w zalecane ręce - do serwisu. 

Jeśli brud nie jest przyczyną wysokiej temperatury, to możliwe że uszkodzony jest układ chłodzący,( np. HeatPipe odpadł od rdzenia ).


(Dennis Truestory) #7

wystarczyło wyłączyć usługę amd utility :slight_smile: