Zbyt wysoka temperatura?

Witam ! Parę dni temu kupiłem procesor z kartą graficzną. Procek to AMD PHENOM X4 945. Martwią mnie wskazania programów do mierzenia temperatury , o ile w

stanie spoczynku to tylko 25 C to np podczas grania w Cod MW3 temperatura doszła aż do 94 C ! Mierzyłem ją programem HW Monitor i sprawdzałem przy wskaźniku CPUTIN. Temperatura w spoczynku mierzona za pomocą Speed Test i HW Monitor jednocześnie daje takie same wyniki, czyli to chyba nie błąd programu (wskaźnik CPUTIN dla HW monitor i CPU dla Speed Testa ). Dziwią mnie takie wyniki gdyż podczas grania wentylator pracuje cicho. Sprawdziłem jeszcze jednym mniej znanym programem HWiNFO32 i tam temperatura maksymalna dla CPU podczas grania wynosiła 56 C, co jest do zaakceptowania. Procesor nie jest podkręcany , chłodzenie boxowe. Czy dobrze odczytuje tą temperaturę , dodam że dla poszczególnych rdzeni max to 25-30 C

AIDA64 sprawdź tym programem, ja tylko jemu ufam

A podczas grania sprawdź ręką czy radiator na procku jest ziemny, ciepły, gorący :lol:

Podaj screena najlepiej z AIDy, tam będzie wszystko

polecam metodę na Macajewa. Gdyby radiator był ciepły, a programy pokazują, że jest gorący, to sprawdź pastę pomiędzy prockiem i radiatorem oraz czy radiator dobrze przylega. W AMD kaloryfer lubi przylegać inaczej i trzeba go poprawić. Zaktualizuj bios do najnowszego. Spróbuj Everest lub trzymaj sie HWiNFO

R