Zbyt wysoka tyemperatura dysku twardego

Speed fan pokazuje mi temperature dysku HD0 52-53 stopnie, tak więc deczko przy dużo.Jak mogę obniżyć temperature dysku?

A użyj jeszcze programu Everest i palec na dysku i zobacz czy ciepły,a może parzy?

Everestem wyszło 53 stopnie tak więc tez za duzo,goracawy jest ,ale palec da sie utrzymać 8)

Może przekłamanie w odczycie,zmień miejsce mocowania dysku,polepsz chłodzenie np dodatkowy wentyl.

a jaki wentylatorek bys polecił?

zamontuj na tyle i przodzie ew kup chłodzenie na dysk, ile masz kasy ?

Przede wszystkim tak ja pisał JNJN sprawdź czy możesz zrobić większe odstępy między dyskami (jeśli masz ich więcej) ułóż dobrze taśmy aby nie tamowały przepływu powietrza. Powietrze w kompie powinno przepływać w następujący sposób:

Wpada z przodu obudowy (najczęściej jest otwór na samym dole obudowy) jeśli tak jest to zadbaj aby komp nie stał bezpośrednio na wykładzinie dywanowej. Można go lekko ponieść do góry stawiając go na małych podstawkach dzięki czemu dasz lepszy dostęp powietrzu. Następnie powietrze przechodzi w pierwszej kolejności w okolicy właśnie HDD chłodząc go i przechodzi dalej w okolicy procesora. Na koniec wydmuchiwane jest, najczęściej przez wentylator zasilacza, na zewnątrz kompa. I tu też ważna uwaga aby komputer, jeśli stoi np w jakiejś wnęce, nie był dosunięty do samego końca tej wnęki aby powietrze wydmuchiwane przez wentylator zasilacza miało swobodny przepływ.

Poukładaj też dobrze wszystkie kable, pospinaj je do kupy aby nie zajmowały całego wnętrza.

Jeśli zachowane są wszystkie powyższe uwagi to dysk powinien dobrze funkcjonować bez dodatkowego chłodzenia.

Bywa jednak i tak, że obudowa, którą posiadamy jest źle skonstruowana i są zbyt małe wloty powietrza wtedy dopiero może okazać się konieczny dodatkowy wiatrak.

hej ja miałem 47 stopnie i kupiłem spire za 20 zł z dwoma wentylatorami teraz mam 30 stopni max