Zbyt wysoka wydajność Procesora

Witam

Posiadam Windows 7 Home Premium.

Mam w laptopie ( HP Pavilion dv7 ) procesor 2,3Ghz (Doprowadza do 2,9Ghz, Turbo bust czy coś w tym stylu)

Wczoraj włączyłem sobie grę AA2 były włączone programy itp na lapku i z ciekawości zobaczyłem wydajność Procesora. Wyniosło aż 4,07Ghz !

Jak teraz piszę posta, a nie mam dużo nic pootwierane to wydajność wynosi 2,44Ghz.

I moje pytanko, Czy da się zmniejszyć to jakoś ? Ale żeby działało poprawnie.

Bo boję się o procek :confused:

Podaj dokładny model procesora albo laptopa.

Może ma trochę znaczenie nakładka języka PL na ENG.

Procesor: Intel® Core i5-2410M CPU @ 2.30GHz, 2294 MHz

Typ procesora: 2x , 2300 MHz

To to ?

A czym sprawdzałeś częstotliwość proca? Niekiedy programy potrafią różne bzdury mówić. Sprawdź CPU-Z.

Nie wiem jak się sprawdza. Proszę tutaj SCREEN CPU z Monitora Zasobów: http://img687.imageshack.us/img687/4628/cpui.png

Z tego ss wiele się nie dowie :stuck_out_tongue:

nnick-(owi)chodziło o pogram CPU-Z,który znajdziesz między innymi na Db,a dla ułatwienia podaje link http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html

po zainstalowaniu tego programu wtedy zrób ss.

Link: http://img12.imageshack.us/img12/541/cpuinewmini.png

To wyżej to prosta aplikacja CPU na Win 7

PS: Znacie się, więc powiedzcie czy to dobry procesor. Czy styknie i się nie spali :smiley:

SpOLeM ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

to raz się tak zdarzyło ??

może przez grę źle pokazuje

spróbuj obciążyć go czymś np konwertowaniem filmu i popatrz wtedy ile pokaże

Człowieku jak na zwykłym szperaniu po necie potrafi wyskoczyć 2,3Ghz xD

A więc tak. Włączona przeglądarka,gg i film. Wynosi 2,70Ghz dochodzi do 2,75Ghz

PS: Bez przeglądarki 2,30Ghz

ja tu nic dziwnego nie widzę to że przeglądarka ma skoki do 100% użycia procesora to normalne a procesor się zaczyna podkręcać kiedy ma 100%

Czemu w XP Professional wystarcza 1.8 Ghz I nie przechodzi jeśli dobrze pamiętam. A na Win 7 to doprowadza aż do 4Ghz. Nic mu się nie stanie ?

nie co najwyżej się wyłączy i się nie będzie chciał włączyć przez 30minut(aż ostygnie) no chyba że w biosie jest wyłączona ta opcja

To co mam zrobić żeby on trochę wyluzował ? :smiley: Przeinstalować na XP Professional ? Czy są jakieś programy pomagające.

Te ponad 4 GHz chyba łącznie ze wszystkich rdzeni Ci podawał…

Sprawdź w stresie w CPU-Z jakie ma taktowanie jeden rdzeń. Jak bardzo chcesz to ograniczyć, to w zaawansowanych opcjach zasilania ustaw maksymalny stan procesora na mniej niż 100%, chociaż wg mnie jest to całkowicie zbędne.

nie jestem pewny ale można chyba wyłączyć podkręcanie procesora w czasie pracy czyli zostawał by w swoim 2,3GHz i nie skakał

jeśli dobrze wiem to jeśli procesor będzie się grzał to on przejdzie na 2,3GHz i nie wzrośnie póki nie spadnie temperatura